To KONIEC Jarosława Kaczyńskiego. Przez to może się pożegnać z władzą

To KONIEC Jarosława Kaczyńskiego. Przez to może się pożegnać z władzą Źródło: fot. flickr.com

Jarosław Kaczyński w tym momencie jest już skończony dla wielu osób. Jego decyzje dotyczące tego, jak ma wyglądać Polska, znacząco się do tego przyczyniły, jednak to właśnie niedawne wydarzenia mogą okazać się gwoździem do jego politycznej trumny.

Jarosław Kaczyński niczym szara eminencja w białych rękawiczkach rządzi naszym państwem, mimo że sam nie zasiada w rządzie. Jednak ma tam swoich zaufanych ludzi, którzy wypełniają każde polecenie prezesa swojej partii. Jednak patrząc na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie, wielu Polaków spodziewa się spektakularnego końca Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński jest skończony?

Obchody stulecia niepodległości naszego kraju zgromadziły wokół siebie setki tysięcy osób. Jeszcze przed 11 listopada widać było, że rząd nie jest gotowy na organizację tak ogromnego święta. Strajk policjantów spowodował, że ludzie obawiali się o swoje bezpieczeństwo. W końcu jednak zdecydowano się poprosić o pomoc wojsko, ale nie był to jeszcze koniec problemów. Tuż przed naszym wielkim świętem narodowym Hanna Gronkiewicz-Waltz zabroniła organizacji marszu niepodległości, który odbywał się w stolicy z tej okazji od lat. PiS w tym momencie zauważył lukę, którą postanowił wykorzystać. Niestety miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Aby zachować względny spokój, niezbędna okazała się organizacja obu marszy na raz. Na przedzie widzieliśmy polityków wraz z innymi ludźmi, a następnie szedł kordon oddzielający marsze. Za nim był już ten organizowany przez narodowców, który o dziwo zgromadził znacznie większą liczbę chętnych. Wiele osób w obchodach tego święta widzi gigantyczną porażkę polskiego rządu. Po pierwsze PiS nie zaprezentował nic niezwykłego na tę okazję. Mieliśmy jedynie mszę świętą, marsz i koncert. Nie da się ukryć, że jest to dosyć oszczędne podejście jak na 100-lecie odzyskania niepodległości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dodatkowo żaden przedstawiciel naszych sojuszników nie pojawił się na uroczystościach, co tylko pokazuje, jak to święto kojarzone jest poza granicami naszego kraju. Co więcej, marsz biało-czerwony organizowany przez państwo w porównaniu z tym narodowym wyglądał zwyczajnie mizernie. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę osób biorących w nim udział. W ten sposób wielu Polaków pokazało, że w ten dzień woli świętować z ludźmi należącymi do środowisk narodowych niż z przedstawicielami naszego rządu. Kaczyński bez wątpienia powinien teraz mieć się na baczności.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS odsuwa emerytów od leczenia. Każdy będzie mógł tylko raz w roku
  2. Makabra! Nie uwierzycie co zrobią ze zwłokami Lecha Kaczyńskiego
  3. Największy gwiazdor TVP krytycznie o PiS! Co na to Kurski?
  4. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
  5. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
Następny artykuł