Cała Ameryka śmieje się z Jarosława Kaczyńskiego! Pokazali te zdjęcia i go skompromitowali

Cała Ameryka śmieje się z Jarosława Kaczyńskiego! Pokazali te zdjęcia i go skompromitowali

Jarosław Kaczyński i działania rządu PiS pozostają w ogniu nie tylko rodzimej krytyki. Za analizę poczynań polskich decydentów biorą się też zagraniczni dziennikarze. Szefowi PiS oberwało się ostatnio w amerykańskiej produkcji "Last Week Tonight".

Jarosław Kaczyński i poczynania ekipy rządzącej raz za razem są przedstawiane w negatywnym kontekście. W świecie najgłośniej wybrzmiewa polska reforma sądownictwa (Sąd Najwyższy i KRS), którą swego czasu ostro forsował rząd PiS. Sprawa "zwolniła" po decyzji Komisji Europejskiej i opinii Trybunału Sprawiedliwości UE, które objęły zmiany w polskim prawie szczególną kontrolą.

Amerykański komik punktuje Polskę. Jarosław Kaczyński w tle

W świat poszedł jednak istotny komunikat - PiS burzy trójpodział władzy, a więc "świętość" demokratycznego państwa, i zmierza w kierunku autorytaryzmu. Prowadzący satyryczny program "Last Week Tonight" John Oliver wymienił Polskę wśród kilkunastu krajów w których widoczne są trendy autorytarne. Nasz kraj znalazł się w grupie "wyróżnionych" wespół z Chinami, Rosją, Brazylią, Wenezuelą, Filipinami, Turcją, czy Turkmenistanem. Amerykański serwis informacyjny Time.com podaje, że prowadzący, choć często sprowadza problemy do błahostek i śmiechu, tym razem powiedział, że są powody do niepokoju. W wyemitowanym materiale pojawiło się zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego i Małgorzaty Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, która zgodnie z przeforsowaną prze PiS ustawą powinna udać się na sędziowską emeryturę. Satyryk nawiązywał właśnie to wspomnianego obniżenia wieku emerytalnego sędziów SN. Jego diagnoza w niczym nie różni się od narracji unijnej - PiS chciał w ten sposób zwyczajnie wypchnąć wielu sędziów z kluczowej instytucji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zdaniem komika takie działania rządu są niczym innym jak próbą "demontażu instytucji". Nawiązał przy tym do sytuacji w swoim kraju - przestrzegając przed tym, że "wrogów demonizuje w USA" tamtejszy prezydent Donald Trump. Zalecał na nagraniu, by ludzie "zachowali czujność", ponieważ "świat bawi się obecnie czymś bardzo niebezpiecznym i Ameryka powinna być bardzo ostrożna". Wątek Polski został poruszony w 9 minucie nagrania. Nagranie obejrzało już blisko pół miliona ludzi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński znowu chce przekupić Polaków! Przy tym 500+ to skąpstwo na waciki 
  2. B. prezes NBP powiedział wszystko! Kaczyński już tego nie zatuszuje
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Układ rozpada się na naszych oczach! Tusk zmroził Kaczyńskiego
Następny artykuł