Zaskakujące informacje ws. zdrowia Kaczyńskiego. Tego nie spodziewał się nikt

Zaskakujące informacje ws. zdrowia Kaczyńskiego. Tego nie spodziewał się nikt Źródło: Fot. YouTube/publicystykatvp

Na początku maja Jarosław Kaczyński zamiast na urlop udał się do szpitala, by poddać się operacji kolana. Od wyjścia ze szpitala, w którym przebywał przez 40 dni prezes PiS, dochodzi do zdrowia. Dziś polityk ukazał się publicznie na mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Stan zdrowia "naczelnika" był przez długie tygodnie jednym z najważniejszych tematów podejmowanych w polskich mediach. Było tak nie tylko z powodu jego prezesury w partii rządzącej, ale także dlatego, że to praktycznie on podejmuje wszystkie najważniejsze decyzje w państwie, co potwierdzają wypowiedzi jego najbliższych współpracowników, będących często ministrami. W takiej sytuacji jasne jest, że zależnie od sytuacji w ugrupowaniu może w nim dojść albo do przewrotu, albo do paraliżu, a w konsekwencji zastoju w aparacie państwa. Na swoje szczęście Kaczyński ma tak lojalnych podwładnych, jak szef MSWiA Joachim Brudziński, który osobiście ogłosił rozprawienie się z, jak sam ich nazwał, "delfinami" czyli osobami myślącymi, że mają szansę na ugranie czegokolwiek na jego nieobecności. Warto tutaj dodać, że to bliska przyjaźń z Brudzińskim i wspólne zamiłowanie do wakacyjnych wycieczek doprowadziły do pogorszenia się stanu kolana prezesa PiS. Podczas zeszłorocznej wycieczki w Beskid Sądecki ujawniły się poważne problemy ze stawem, których efektem była majowa operacja. To właśnie z tego wyjazdu pochodzi słynne zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego w przeciwdeszczowym płaszczy z polskimi flagą i godłem.

Jarosław Kaczyński bez kul i o własnych siłach na mszy świętej

Lider Zjednoczonej Prawicy udał się dziś na mszę świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Ku zaskoczeniu wszystkich jest w bardzo dobrej formie, poruszał się samodzielnie i nie potrzebował kul. Jest to oczywiście świetna wiadomość dla wszystkich zwolenników PiS i zła dla opozycjonistów i wewnątrzpartyjnych wrogów, którzy już raz otrzymali ostrzeżenie. Walkę z nimi zapowiedział także sam Kaczyński, a jej początkiem będzie oczywiście pełny powrót do pracy. Jak podają media, prezes nie uczęszcza już również na terapię, a podczas wydarzenia rozmawiał z wyborcami. Oznacza to, że już niedługo zacznie pojawiać się w Sejmie i w pełni ponownie przejmie stery w partii.

Co się stało Kaczyńskiemu?

Jak już wiadomo, trudny do wytrzymania ból w kolanie pojawił się po wycieczce w góry. Przez wiele miesięcy Kaczyński unikał jednak wizyt u lekarza, co motywował brakiem chęci do zostawienia aktywnej polityki. Ogromne kontrowersje i falę spekulacji wywołał niezwykle długi czas spędzony przez niego w Wojskowym Instytucie Medycznym przez ul. Szaserów w Warszawie. Zamiast około dwóch tygodni, spędził ponad miesiąc. Wynikało to ze stanu zapalnego, który należało wpierw wyleczyć, zanim można było operować. Jak już wiadomo, zabieg okazał się sukcesem, a Jarosław Kaczyński jest już w pełni samodzielny.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rolnik wyjaśnia, dlaczego głosuje na PiS. Szokujące nagranie hitem internetu
  2. Historyczny sukces gwiazd disco polo. Ich muzyka będzie WSZĘDZIE
  3. Posłowie dostaną 600 milionów! Wyborcy są wściekli
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News