Jadwiga Kaczyńska wiki
fot. Wikimedia Commons/Unknown
Jan Odyniec - 24 Czerwca 2018

Po latach kłamstwo Kaczyńskich wyszło na jaw. Chodzi o ich rodzinę

Jarosław Kaczyński i jego brat Lech często podkreślali niezwykle istotny fakt dotyczący historii ich rodziny. Niespodziewanie media informują, że to mit, który chętnie obaj bracia, a później sam prezes PiS eksploatował.

Jarosław Kaczyński wielokrotnie jeszcze za życia swojej mamy podkreślał, że uczestniczyła ona w powstaniu warszawskim. Jadwiga Kaczyńska miała także przed wybuchem powstańczego zrywu być sanitariuszką akcji "Burza". Okazuje się jednak, że to wszystko jest nieprawdą lub tylko "pół-prawdą". Jadwiga Kaczyńska w czasie powstania warszawskiego miała 17 lat i faktycznie była warszawianką. Nie wzięła jednak udziału w walkach mieście, a w chwili wybuchu powstania nie było jej nawet w stolicy.

Jarosław Kaczyński podtrzymuje rodzinny mit

Sprawa powstańczej przeszłości Jadwigi Kaczyńskiej była eksploatowana w czasie kampanii wyborczej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Później także w czasie kampanii prezydenckiej w 2010 roku, kiedy o fotel prezydenta starał się Jarosław Kaczyński po tragicznej śmierci swojego brata w katastrofie smoleńskiej. Wówczas w wywiadzie z tygodnikiem "Wprost" Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego matka brała udział w powstańczym zrywie. Wcześniej, w 2004 roku Lech Kaczyński zapraszał Jadwigę do udziału w uroczystościach w Warszawie, które odbywały się pod jego patronatem jako prezydenta stolicy. W miejskich autobusach w Warszawie wisiały wówczas plakaty z biogramami powstańców. Ratusz informował wówczas, że wyboru powstańców, o których informowano mieszkańców stolicy, dokonali żyjący bohaterowie zrywu, m.in. Jadwiga Kaczyńska.

Jaka jest prawda?

Okazuje się, że Jadwiga Kaczyńska w 1941 roku wstąpiła do konspiracyjnej drużyny harcerskiej. Była jednak za młoda, by wziąć udział w walkach. Była przygotowywana do roli łączniczki, kiedy zaś rozpoczęła się akcja "Burza" na wschodzie Polski w 1943 roku, w trybie przyspieszonym przeszła kurs medyczny. Została skierowana do szpitala w Starachowicach. Tam trafiali żołnierze AK ranni podczas walk w akcji "Burza". To stąd między innymi pochodzi twierdzenie, że Jadwiga Kaczyńska jako sanitariuszka brała udział w akcji "Burza". Kiedy w Warszawie wybuchło powstanie, matki Jarosława i Lecha Kaczyńskich już w mieście nie było. Jeszcze przed wybuchem wojny została przez rodziców wysłana do rodziny mieszkającej w Starachowicach. Stamtąd wróciła dopiero po tzw. wyzwoleniu w 1945 roku.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Zrozpaczona Marta Kaczyńska w żałobie. Śmierć odebrała jej radość życia
  2. Co na to Kaczyńska?! Jej córka pobiła kreacją Oliwię Bieniuk
  3. Polacy to OBRZYDLIWI ZBOCZEŃCY?! Marta Kaczyńska atakuje
szydlo_premieKaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]Czytaj dalej
izabela_pekNagie zdjęcia i obsesja na punkcie Dudy - oto prawdziwa twarz kochanki posła Pięty!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News