Kaczyńskiego wozi milioner. Niewyobrażalny majątek kierowcy prezesa PiS

Kaczyńskiego wozi milioner. Niewyobrażalny majątek kierowcy prezesa PiS Źródło: Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński i jego związki ze spółką Srebrna budzą coraz więcej wątpliwości. Dziennikarze przeanalizowali właśnie wielkość majątku jednego z członków zarządu, który pełni również rolę... osobistego kierowcy prezesa PiS. Okazuje się, że najbardziej zaufany człowiek Kaczyńskiego, poza działalnością w partii, może się pochwalić majątkiem wartym kilka milionów złotych.

Jarosław Kaczyński cały czas odczuwa echa publikacji taśm w "Gazecie Wyborczej". Po ukazaniu się artykułu, wokół spółki Srebrna narosło bardzo dużo kontrowersji. Wiążą się one m.in. z tym, jakie powiązania łączą polityka Prawicy i zagranicznych biznesmenów. Jeden z członków rady nadzorczej zawsze stoi u boku prezesa PiS, gdyż na co dzień jest jego kierowcą. Jest to dosyć osobliwa sytuacja, zważywszy na fakt, że posiada on wiele innych, bardziej intratnych stanowisk.

Jarosław Kaczyński jest wożony przez milionera. Ujawniamy majątek kierowcy prezesa PiS

Spółka Srebrna zatrudnia 16 osób, którym wypłaca wynagrodzenie o średniej wysokości 10 tysięcy złotych. W 2017 roku koszta związana z wypłatami pochłonęły ponad 1,8 miliona złotych. "Super Express" podaje, że same pensje dla członków zarządu to 506 625 złotych. Kogo można znaleźć w tym gronie? Prezesem zarządu jest Małgorzata Kujda, a obok niej w zarządzie zasiadają jeszcze Janina Gross i Jacek Cieślikowski. Szczególne zainteresowanie budzi to ostatnie nazwisko, gdyż jest to osobisty kierowca Jarosława Kaczyńskiego. Każdy z nich otrzymuje ok. 9 tysięcy złotych miesięcznie. Nie jest to oczywiście jedyne źródło dochodu Cieślikowskiego. Od 13 lat można go znaleźć w warszawskiej radzie miasta, gdzie zasiada jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Rocznie otrzymuje z tego tytułu 24 tysiące złotych. Tak naprawdę, Jarosław Kaczyński jest z nim w bliskich relacjach od końca lat 90-tych. Obecny kierowca sprawował w przeszłości funkcję asystenta prezesa, a następnie znalazł zatrudnienie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Działania biznesowe Cieślikowskiego nie ograniczają się tylko do Srebrnej. Kierowca Jarosława Kaczyńskiego jest prezesem zarządu w spółce Geranium, z której w ubiegłym roku otrzymał 16 tysięcy złotych. To jeszcze nie koniec, ponieważ Cieślikowski wykazał, że pracuje dodatkowo w oparciu o dwie umowy o pracę i jedną zlecenie. Z tego tytułu zainkasował w ubiegłym roku 148 tysięcy złotych. Radnemu udało się na ten moment zgromadzić ponad 337 tysięcy złotych oszczędności. Dodatkowo dysponuje aż 3 domami, których wartość osiąga niemal milion złotych. Dochodzi również do tego wartość posiadanych działek, którą szacuje się na ponad 1,6 miliona. Jak widać, osobisty kierowca Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie nie może narzekać na swoje zarobki. ZOBACZ TAKŻE
  1. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  2. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" ma pieniędzy jak lodu! Kwoty są tak DUŻE, że przyprawiają o zawrót głowy
  3. Wiadomości TVP osiągnęły szczyt manipulacji ws. taśm Kaczyńskiego. Ręce opadają 
  4. Wiadomo jak współwięźniowie „przywitali” Bartłomieja M. Było nieciekawie 
  Źródło: Super Express Następny artykuł