Jarosław Kaczyński trafi przed sąd! Stanie tam razem z byłym prezydentem Polski Lechem Wałęsą, który to oskarżył prezesa PiS między innymi o „doprowadzenie do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r”. Czy Kaczyński faktycznie wydał rozkaz lądowania, co doprowadziło do katastrofy w Smoleńsku?!

Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę z powodu jego wpisów na Facebooku. Były prezydent przez ostatnie kilka dni nieustannie obrażał i rzucał oskarżenia w kierunku prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie Jarosław Kaczyński nie mógł dłużej znieść nienawistnych wpisów. Choć proces został wytoczony przeciwko Wałęsie, to były prezydent jest przekonany, że wygra i doprowadzi do skazania Jarosława Kaczyńskiego. A stawia mu naprawdę poważne zarzuty.

Kto doprowadził do katastrofy smoleńskiej? Jarosław Kaczyński oskarżony!

– Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r. – napisał swego czasu we wpisie Lech Wałęsa.

Mimo wezwania do sądu odważnie twierdzi, że podtrzymuje swoje stanowisko i ma zamiar udowodnić jego rację przed sądem. Na dodatek zarzuca Jarosławowi i zmarłemu Lechowi Kaczyńskiemu „wrobienie” go i przypisanie mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL (tzw. teczki TW Bolka)

W przypadku przegranej procesu Lech Wałęsa zobowiązany będzie między innymi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego oficjalnie, a także wpłacić 30 tysięcy złotych na cele społeczne. Nie wiadomo jednak, czy będą to wszystkie wymagania ze strony Kaczyńskiego.

PRZECZYTAJ: Zamiast 500 plus będzie aż 1000 plus! To nie żarty

PRZECZYTAJ: Dudzie nie zostało wiele czasu. Pierwszy raz w historii polski prezydent tego dokonał

PRZECZYTAJ: Kompromitacja Ministerstwa Obrony! Nagie selfie na ich oficjalnym profilu

PRZECZYTAJ: Wsadziła nowo narodzone szczeniaki do torby. Koniec historii łamie serce

Jarosław Kaczyński. Fot. Wikipedia.org
zrzut ekranu: YouTube
Katastrofa Smoleńska
fot. flickr.com
Lech Wałęsa
Fot. Wikimedia Commons

100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława Kaczyńskiego

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]