Kim będzie następca Kaczyńskiego? Dla opozycji prawda jest przerażająca

Kim będzie następca Kaczyńskiego? Dla opozycji prawda jest przerażająca Źródło: fot. wikiemedia.pl

Aktualna sytuacja PiS nie jest najlepsza. Jarosław Kaczyński nadal przebywa w szpitalu. W sondażach partia traci kolejne punkty, a głośny protest w Sejmie trwa nadal. Te i wiele innych czynników złożyło się na fatalne położenie partii rządzącej. Kim będzie następca prezesa? Prawda może mocno przerazić opozycję.

Brak Jarosława Kaczyńskiego na scenie politycznej bardzo odbił się na PiS. Co chwila słychać o kolejnych skandalach wywołanych przez członków rządu. Mocno na ich niekorzyść wpływa trwający już od ponad miesiąca protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Wiele osób zastanawia się, co dalej będzie z partią Jarosława Kaczyńskiego i z samym prezesem. Niektórzy wręcz czekają na ogłoszenie jego następcy.

Jarosław Kaczyński: kto go zastąpi?

W tej sprawie głos zabrała wicepremier Beata Szydło, która niedawno odwiedziła Kaczyńskiego w szpitalu, gdzie rozmawiali kilka godzin. Jak sama przyznaje, bardzo często rozmawia z prezesem o aktualnej sytuacji politycznej i o tym, co należy zrobić, aby partia dalej pozostała przy władzy. Wszystkie najważniejsze wydarzenia relacjonuje prezesowi regularnie. Zapytana o to, czy Jarosław Kaczyński szuka kogoś na swoje miejsce, odpowiada stanowczo, że nie.

 - Będzie rządził PiS jeszcze przez długie lata. Tylko on jest gwarantem jedności naszej partii. Nie ma drugiej takiej osoby, z taką charyzmą, doświadczeniem, talentem politycznym - zapewnia Szydło.

Taki obrót spraw jest zdecydowanie nie najlepszy dla opozycji. Kaczyński jest jednym z najważniejszych polityków w naszym kraju. Ma za sobą całą masę Polaków i w momencie, gdy jego stan zdrowia pozwoli na powrót do polityki, zdecydowanie zrobi to z wielkim hukiem. Właśnie tego najbardziej obawiają się członkowie partii opozycyjnych, którzy liczyli na to, że prezes PiS się wycofa. Dla opozycji najlepszą wiadomością od lat byłaby informacja o zrezygnowaniu Kaczyńskiego z roli prezesa PiS. W takim wypadku mieliby jako przeciwnika osobę znacznie mniej doświadczoną i mającą zdecydowanie mniejsze poparcie wśród wyborców. Nie da się ukryć, że dla wielu PiS to przede wszystkim Jarosław Kaczyński. Bez jego przewodnictwa partia byłaby praktycznie skończona dla tysięcy Polaków. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Donald Trump zapomniał imienia swojej żony! Wpadka roku
  2. Biedroń na prezydenta? Ujawniono zakulisowe rozmowy
  3. Protestujący w Sejmie są przerażeni. Straż dostała nowe uprawnienia
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News