Jarosław Kaczyński znalazł się w ogromnej panice. Nie ma pojęcia, jak rozwiązać nowy, gigantyczny problem. Doszło bowiem do szokującego wycieku na temat Prawa i Sprawiedliwości, a konkretnie jednego z ministrów w jego rządzie. Według mediów ten działacz już dawno powinien odejść ze stanowiska, a mimo to prezes partii wciąż darzy go zaufaniem. Dlaczego?

Jarosław Kaczyński ma sporo powodów, by się bać. Wyciekły bardzo interesujące informacje dotyczące jednego z wiceministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Prezes PiS nie ma pojęcia, co z tym faktem zrobić, ale na pewno się go łatwo nie pozbędzie. Ciężko bowiem o drugiego tak kontrowersyjnego człowieka w obozie rządzącym.

Tym razem chodzi o wiceministra Jarosława Zielińskiego. Od początku kadencji jego osoba budzi skrajne emocje. W mediach co jakiś czas pojawiają się informacje o tym, że wykorzystuje swoje stanowisko do rządzenia i pokazywania innym swej przewagi i dominacji. Jest również wiernym członkiem PiS, zapatrzonym w osobę Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego ten wciąż stawia na współpracownika?

Od dawna wiadomo, że Zieliński nie należy do osób o przyjemnym charakterze. Jeden z jego byłych podwładnych postanowił wysłać list do Onetu, w którym opisał, jak wiceminister traktował swoich pracowników i jak bezduszną osobą potrafił być w stosunku do ludzkich problemów.

– Z nami, szeregowymi pracownikami prawie nie rozmawiał, nie opłacało mu się. Potrafił wyłącznie wydawać polecenia. Do tego wykazywał się wyjątkową bufonowatością i despotyzmem. Na przykład jeden z jego kierowców, pamiętam to dokładnie, kiedyś chciał wziąć wolne, bo mu dziecko zachorowało. I potem opowiadał mi, że Zieliński mu odpowiedział, że mowy nie ma, że nic go to nie obchodzi, „wsiadamy i jedziemy”, bo on ma ważną wizytę. To już było po prostu nieludzkie – napisał anonimowo były pracownik MSWiA.

Dodał również, że przez zachowanie Zielińskiego, niektórzy podwładni przychodzili z Nervosolem do pracy, bo inaczej nie dało się wytrzymać. Wielu przepłaciło to zdrowiem, a niektórzy nie wytrzymywali i zwalniali się. Wszyscy wskazują na to, że Zieliński zachowywał się jak despotycznie, a jego podwładni byli traktowani w bardzo zły sposób.

Co ciekawe, ostatnio wyciekła informacja, że dom ministra jest stale chroniony. Niestety nie zajmuje się tym prywatna firma ochroniarską, ale robią to policjanci i to przez całą dobę. Podobno nie mogą oni odjechać spod domu wiceministra nawet wtedy, kiedy muszą skorzystać z toalety i najpierw musi przyjechać ktoś na zmianę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co na obiad je prezes Kaczyński? Ulubione dania światowych przywódców

Jarosław Kaczyński boi się, co dalej

On sam twierdzi, że padł ofiarą jakieś medialnej nagonki i nie przyznaje się do wszystkich oskarżeń. Funkcjonariusze czują się jednak upokorzeni, bo to nie pierwsza taka sytuacja. Dlaczego więc Jarosław Kaczyński trzyma go w rządzie Morawieckiego? Niektórzy sądzą, że wiceminister Zieliński ma na prezesa przysłowiowe haki. Większość uważa za to, że jest on po prostu wiernym żołnierzem PiS-u, przez co okazuje się bardzo przydatny prezesowi. Spełnia jego wolę i o to w tym chodzi.

W tym przypadku Kaczyński ma jednak powody do wściekłości. Na jaw ciągle wychodzą informacje o tym, że Zieliński robi coś, czego nie powinien. Ostatni wyciek jest wręcz upokarzający i to wystarczający powód, aby „zatopić” wiceministra. Prezes boi się tego faktu i nie wie, co zrobić, ponieważ Zieliński jest nie tylko przydatny w rządzie, ale również na Podlasiu. Jeździ tam bowiem bardzo regularnie i pilnuje, aby wszystko szło według planu Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński pożałuje swojej decyzji? Krytyczny efekt 500 plus
  2. Szydło wyjechała z kraju na piorunujące spotkanie. Cała Europa już o tym mówi
  3. Rząd PiS pracuje nad dodatkiem świątecznym! Żywa gotówka dla milionów Polaków
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze!

Niewyobrażalne cierpienia na szczytach władzy! Problemy zdrowotne światowych przywódców

Zobacz również