Kiedyś pożyczyła Kaczyńskiemu pieniądze. Teraz zarobiła pół miliona dzięki PiS

Kiedyś pożyczyła Kaczyńskiemu pieniądze. Teraz zarobiła pół miliona dzięki PiS Źródło: Wikimedia Commons (Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki)

Jarosław Kaczyński od lat przyjaźni się z byłą działaczką Porozumienia Centrum, Janiną Goss. W przeszłości polityk pożyczyła prezesowi PiS naprawdę dużą kwotę. Dziś zarabia za to krocie w państwowych spółkach.

Jarosław Kaczyński zna Janinę Goss od naprawdę długiego czasu. Kilka lat temu zrobiło się o niej głośno z powodu dużej pożyczki, której udzieliła prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Polityk tłumaczył wówczas, że 200 tys. zł, pozyskane właśnie od Goss, wydał na leczenie oraz opiekę nad schorowaną matką.

Jarosław Kaczyński ma tajemniczą przyjaciółkę

Co ciekawe, dzięki byciu bardzo zaufaną osobą Jarosława Kaczyńskiego, byłej działaczce Porozumienia Centrum udało się zrobić naprawdę imponującą karierę. Od sześciu lat Goss zasiada w zarządzie spółki Srebrna, w której jest ponoć szarą eminencją.

Poza tym przyjaciółka prezesa ugrupowania rządzącego zarabia naprawdę doskonale dzięki pracy w państwowych spółkach. W trzy lata udało jej się zarobić łącznie 505 tys. zł (w BOŚ ok. 289 tys. zł, a w PGE ok. 216 tys. zł). Są to zdecydowanie pokaźne sumy, o których szeroko dyskutuje dziś opinia publiczna.

Poza wymienionymi wpływami na konto, Janina Goss może oczywiście liczyć także na comiesięczną emeryturę. Jej wysokość pozostaje jednak dla mediów nieznana. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński umożliwił karierę Janinie Goss?

Według wielu internautów oraz antyrządowych mediów to właśnie znajomość z Jarosławem Kaczyńskim oraz fakt, iż w przeszłości zawsze mógł na nią liczyć, zaprocentowała dla działaczki w podobny sposób. O dużej zażyłości oraz zaufaniu między prezesem PiS oraz jego przyjaciółką świadczyć mają między innymi słowa Czesława Telatyckiego, który współpracował z Goss przez 15 lat i miał być świadkiem ostrej wymiany zdań między nią samą oraz politykiem.

- Sam byłem w szoku (…) Będąc w sekretariacie słyszę, jak pani Janina w ostrym tonie i dosyć mocnym głosem wykrzykuje do pana Jarosława swoje argumenty. Wyszło tak, że stanęło na słowie pani Janiny; zgodził się, że ma rację. (...) Myślę, ze jej bezgranicznie ufa - powiedział przed laty Telatycki dla TVN24.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwodu Wiśniewskiego
  5. Łzy wzruszenia w Kuchennych Rewolucjach. Rodzinny dramat rozerwał program
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł