Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas dzisiejszej konferencji w Nowym Sączu dał jasno do zrozumienia, że interesuje go wyłącznie samodzielne rządzenie po wyborach parlamentarnych. Jarosław Kaczyński jest niechętny na zawiązywanie jakichkolwiek powyborczych koalicji.

Dzisiejsza konferencja miała ukazać błędy, jakie przez osiem lat popełniła Platforma Obywatelska. Kaczyński w dość mocny sposób wypunktował rząd Ewy Kopacz wskazując na zaniechania jakich frakcja rządząca się dopuściła. Prezes PiS podsumował to słowami: ”Ta mętna woda musi zostać oczyszczona”.

Prezes zagwarantował również, że kandydatka na urząd premiera, Beata Szydło, jest w pełni przygotowana do pełnienia tej funkcji, a ministrowie, którzy zostaną przez nią powołani będą w sposób odpowiedzialny odpowiadać za poszczególne resorty.

Nie zabrakło również wzmianki o Unii Europejskiej, gdzie Jarosław Kaczyński mocno podkreślił, że przynależymy do niej, aby móc szybko się rozwijać, a sama jej struktura nie powinna nam w tym przeszkadzać.

Na zakończenie prezes dodał, iż Prawo i Sprawiedliwość będzie atakowane z każdej strony, mniejsze ugrupowania, choć robią pozory, dążą do wsparcia Platformy Obywatelskiej. Kończąc konferencję dodał: Damy radę!

Źródło: polskieradio.pl

...

Zobacz również