"Jarosław biznesmen". Wiadomo, ile Kaczyński chciał zarobić na dwóch wieżach

"Jarosław biznesmen". Wiadomo, ile Kaczyński chciał zarobić na dwóch wieżach Źródło: Youtube.com/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński liczył na kolosalne zyski z opisywanego przez media biurowca marzeń PiS, zwanego "K-Towers". Projekt miała zrealizować powiązana z PiS i Kaczyńskim spółka Srebrna. Możliwy zysk ze sprzedaży niedoszłego wieżowca byłby kolosalny - dowodzi dziś "Gazeta Wyborcza".

Jarosław Kaczyński i powiązane z nim szefostwo spółki Srebrna od wielu lat przymierzali się do budowy wieżowca, który byłby największym biznesowym "zapleczem" PiS. Projekt został jednak zarzucony, choć inwestorzy poczynili już tzw. wydatki przedinwestycyjne. 

Jarosław Kaczyński musiał o tym wiedzieć. Na takie zyski liczyła Srebrna

O te ostatnie rozgorzał w ostatnim czasie spór, o którym mówi cała Polska. Austriacki biznesmen Gerald Birgfellgner nie otrzymał należności za poczynione wydatki przed budową wieżowca. Zadecydował o dochodzeniu swoich praw w sądzie. Wystąpił przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu w drodze postępowania cywilnego.

Drążąca sprawę Srebrnej "Gazeta Wyborcza" publikuje kolejne zaskakujące doniesienia w tej sprawie. O biznesowych talentach Kaczyńskiego, czy powiązaniu spółki Srebrna z PiS pisze się od miesięcy. Dziś poznaliśmy skalę możliwych zysków, które spółka mogłaby spieniężyć po powstaniu wieżowców marzeń partii.

Z przytaczanych przez "Wyborczą" taśm wynika, że możliwe zyski ze spieniężenia biurowca K-Towers mogły być liczone nie tyle w milionach, co miliardach złotych. Dowodem w sprawie jest rozmowa Birgfellgnera z Kazimierzem Kujdą, byłym prezesem Srebrnej, odwołanym ostatnio z hukiem szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Gdyby doszło do sprzedaży miałbyś obrót – 160 milionów(euro) tylko na fundację. 160 milionów, a reszta to bank, wszystko jest zapłacone. Jeślibyśmy sprzedali - powiedział Birgfellgner.

Sprawa stanęła kilkanaście miesięcy później, gdy Srebrna, nie bez politycznych instrukcji, zarzuciła budowę wieżowca.

Wspomniana reszta wychodzi równie imponująco. Spieniężenie całego wieżowca, jak czytamy w "Wyborczej", wyniosłoby ok. 435 mln euro, co daje ok. 2 miliardy złotych! Zasadne okazują się w tym kontekście argumenty o zapleczu biznesowym partii, jak i samego prezesa PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  2. Michał Wiśniewski pokazał 17-letniego syna! Zemdlejecie z wrażenia. Jest BARDZO przystojny!
  3. Wiśniewski się rozwodzi? Jego żona opublikowała szokujący wpis
  4. Julia Wieniawa o traumie swojego życia. Nie uwierzycie, kto ją skrzywdził
  5. Radwańska mocno o Żyle w TzG. "Będą iskry lecieć"

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News