Kaczyński idzie na starcie z politycznym Lewiatanem. To się skończy tragicznie

Kaczyński idzie na starcie z politycznym Lewiatanem. To się skończy tragicznie Źródło: Fot. Pixabay - Flickr (Piotr Drabik)

Jarosław Kaczyński słynie z tego, że jest nieugięty i twardo realizuje swoją wolę i swoje cele. Kiedy jednak jego walka wychodzi poza granice Polski, to robi się już bardzo poważnie. Teraz prezes PiS idzie na starcie z politycznym Lewiatanem. 

Kiedy Jarosław Kaczyński toczy walkę z polską opozycją, nikt z nas już nie jest zdziwiony. Jednakże, kiedy jego politycznie działania zahaczają o Unię Europejską, wiadomo już, że robi się poważnie. Tym razem prezes PiS idzie na wojnę z Komisją Europejską.

Jarosław Kaczyński na politycznej wojnie z KE

- Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte - mówi stanowczo Jarosław Kaczyński i wszyscy, którzy go znają, wiedzą, że lider partii rządzącej się nie ugnie. Komisja Europejska nie jest jednak jedynie rodzimą opozycją, jest politycznym Lewiatanem, który ma wiele pól manewru. Dla przykładu, już na początku tygodnia Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedury o naruszenie prawa unijnego w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. Chodzi o to, że Bruksela zakwestionowała te przepisy, które odsyłają część sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Według Komisji to zagrożenie dla niezawisłości sądownictwa i dlatego nie chce się na to zgodzić. Aktualnie Komisja chce, aby Warszawa w ciągu miesiąca odpowiedziała na wezwanie do usunięcia uchybienia. Robi się bardzo poważnie.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Media zapomniały, czy Agata Duda też? Rok temu seks-bomba namieszała w głowie prezydentowi
  2. PiS w furii! Wyciekło ukrywane zdjęcie Pawłowicz z okrągłego stołu, wszystko jasne
  3. Jarosław Kaczyński okropnie poniżony! Śmieje się z niego cała Polska
  4. Tłum zamęczał zwierzęta na śmierć. Karma wróciła, 5 osób rannych
  5. Wasserman tłumaczy jak NIE płacić podatków! Burza
Źródło: msn.com Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News