"Uśmiech na twarzy Kaczyńskiego". Politycy komentują nową partię polityczną

"Uśmiech na twarzy Kaczyńskiego". Politycy komentują nową partię polityczną

Jarosław Kaczyński może się cieszyć - wieszczą politycy i internauci. Kraj obiegła informacja o tym, że struktury własnej partii politycznej będzie tworzył Ryszard Petru. Podzielona opozycja to idealny scenariusz dla rządzącej dziś Zjednoczonej Prawicy, w której karty rozdaje PiS.

Jarosław Kaczyński i jego partia uzyskały w wyborach w 2015 roku wynik, który pozwolił PiS-owi na samodzielne rządy. Wiadomo, że partia rządzącą będzie chciała w przyszłym roku utrzymać pełnię i samodzielność władzy.

Ryszard Petru znów chce rządzić partią

Zdają sobie z tego sprawę politycy opozycji. W wyborach samorządowych łączone siły Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej potrafiły nawiązać walkę ze Zjednoczoną Prawicą. Sprawa jest jednak o tyle skomplikowana, że Sama Koalicja Obywatelska pozostaje skłócona, a zwłaszcza środowisko Nowoczesnej, partii, w której odbyła się swego czasu zmiana lidera. Jej założyciel Ryszard Petru został zastąpiony przez Katarzynę Lubnauer. Sytuacji Nowoczesnej to jednak nie poprawiło, zwłaszcza w kontekście finansowym. Teraz okazuje się, że były lider nie odpuszcza. Ryszard Petru ogłosił na Twitterze, że zakłada nową partię polityczną. Jak wskazuje TVN24 wiadomo póki co tyle, że będzie nosiła nazwę "Teraz" i obok Petru będzie w niej Joanna Scheuring-Wielgus. - Tworzymy ugrupowanie #TERAZ w nadziei na to, że w wyborach do Sejmu powstanie szeroka, mozaikowa koalicja wszystkich ugrupowań, które reprezentować będą wszystkich Polaków, dla których rządząca partia jest nie do zaakceptowania - napisał dziś Petru na Twitterze.

Lawina komentarzy. Petru podzieli opozycję?

Sprawa wywołuje ogromne zainteresowanie internautów i obserwatorów politycznych. Przytłaczająca większość nie ma wątpliwości - decyzja Petru o założeniu nowej partii wychodzi w złym momencie i będzie niczym innym jak rozbiciem Koalicji Obywatelskiej. - Dzisiaj nie oczekuję, jako osoba odpowiedzialna za Polskę, tworzenia nowych inicjatyw. Sama zmiana logo partii nigdy nie dodaje świeżości. Dzisiaj jest czas łączenia, czas kumulacji sił opozycjnej. Jeśli Ryszard Petru nie chce ściśle współpracować z Koalicją Obywatelską, to niestety dzieli opozycję - skomentowała decyzję Petru dla Wirtualnej Polski Paulina Hennig-Kloska, rzeczniczka Nowoczesnej. Podobne obawy co do dzielenia Koalicji Obywatelskiej ma Paweł Rabiej, przyszły wiceprezydent Warszawy z ramienia Nowoczesnej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Przy obecnych warunkach, istnieniu dwóch dużych bloków politycznych, powoływanie takiego ugrupowania nie służy niczemu więcej niż zaspokojeniu ego Ryszarda Petru - cytuje Rabieja Wirtualna Polska.

Pod obstrzałem internautów. Jarosław Kaczyński uradowany

Internauci twardo rozprawiają się z decyzją Ryszarda Petru. - Panie Ryszardzie czy TERAZ to nazwa nowego kabaretu? - pisze jeden z użytkowników. - Już TERAZ przewiduję, że nic z tego nie będzie - dodał kolejny. - Podzielicie jeszcze bardziej opozycję a PIS skorzysta. Kolejna partia jednego sezonu - podobnych opinii znajdziemy w serwisach informacyjnych i portalach społecznościowych więcej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz stracili immunitet!
  2. Kaczyński do posła Nowoczesnej: Wszyscy będą siedzieć!
  3. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News