Gwiazdowski: Kaczyński zrujnuje kraj, byle tylko utrzymać się przy władzy

Gwiazdowski: Kaczyński zrujnuje kraj, byle tylko utrzymać się przy władzy Źródło: screen/youtube/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński po zaprezentowaniu obietnic wyborczych PiS walczy z ogromną falą krytyki. Teraz Robert Gwiazdowski postanowił wypowiedzieć się o prezesie PiS. Jego słowa są osdtre jak brzytwa.

Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS przedstawił długą listę obietnic, które mają przekonać Polaków do zatrzymania partii u władzy. Słowa prezesa jednak spotkały się z wyjątkowo mocnym odbiorem zarówno ze strony politycznej opozycji, jak i obywateli. 

Teraz postawę najbardziej wpływowego polskiego polityka skomentować postanowił również Robert Gwiazdowski reprezentujący Polskę Fair Play. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński doprowadzi nasz kraj do upadku i nie cofnie się przed niczym, byle utrzymać się przy władzy. 

Robert Gwiazdowski ostro komentuje obietnice Jarosława Kaczyńskiego

Wypowiedzi prezesa PiS wywołały ogromne kontrowersje. Na Twitterze rozpętała się prawdziwa burza, która zdecydowanie podważa plany Prawa i Sprawiedliwości oraz sprawia, że Jarosław Kaczyński ukazywany jest w bardzo złym świetle. 

- Do urodzenia pierwszego dziecka nie trzeba kobiet zachęcać. I tak rodzą. A to 20 mld - pisze na swoim Twitterze Robert Gwiazdowski. 

Jest to odniesienie do zapowiedzi rozszerzenia programu 500 plus również na pierwsze dziecko. Pojawiło się wiele głosów popierających reprezentanta Polska Fair Play. 

Jarosław Kaczyński zrujnuje nasz kraj

Dalej Gwiazdowski postanowił ostro odnieść się do ogólnego programu partii PiS oraz tego, w jaki sposób jego zdaniem Jarosław Kaczyński rządzi naszym krajem. 

- W demokratycznym społeczeństwie trudno ludziom odbierać coś, co wcześniej dostali - jak 500+. Ale zapowiedź rozciągnięcia tego programu dziś to skrajna nieodpowiedzialność. Za kilka lat będziemy mieli dołek gospodarczy. Kaczyński zrujnuje kraj byle utrzymać się przy władzy - stwierdził. 

To wyjątkowo ostre słowa, z którymi jednak zgadza się wielu internautów. Pojawiły się głosy, że prezes PiS "ma gdzieś, co będzie się z nami [Polakami - przyp. red.] działo za kilka lat". 

Z pewnością Prawo i Sprawiedliwość organizując konwencję, nie spodziewało się, że na partię spadnie tak ogromna fala krytyki. Większość obywateli bezustannie dopytuje się o finanse, gdyż jak oszacowały media, na spełnienie obietnic potrzebne będzie przynajmniej 25 mld złotych, podczas gdy wcześniejsze zapowiedzi partii rządzącej mówiły o kwocie nieprzekraczającej 20 mld złotych. Do tej pory zarówno Jarosław Kaczyński, jak i nikt inny z PiS-u nie odniósł się do tej sprawy i nie komentował burzy w mediach oraz w internecie. 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News