Generał szczerze o związkach z Kaczyńskim. "Nasze relacje nie ograniczają się tylko do..."

Generał szczerze o związkach z Kaczyńskim. "Nasze relacje nie ograniczają się tylko do..." Źródło: fot. youtube.com/MASAKRACJA

Prezes PiS Jarosław Kaczyński trafił 3 maja do szpitala. Wcześniej jednak od wielu dni zmagał się z coraz poważniejszymi problemami z chodzeniem. W końcu musiał skorzystać z kul ortopedycznych, które przywiózł mu osobiście generał Grzegorz Gielerak. Teraz opowiada on o swoich związkach z Kaczyńskim.

Generał profesor Grzegorz Gielerak jest dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Według doniesień medialnych właśnie tam miał trafić lider obozu rządzącego Jarosław Kaczyński z powodu problemów z kolanem. Wcześniej jednak generał osobiście dostarczył prezesowi PiS kule ortopedyczne. Dlaczego pofatygował się osobiście? Wyjaśnia to w rozmowie z portalem wp.pl.

Jarosław Kaczyński w specjalnej relacji z generałem

Gielerak wyjaśnił, że znajomość między nim, a prezesem PiS zaczęła się już kilka lat temu. Wówczas pod opieką szpitala, którym zarządza wojskowy, znalazła się matka Kaczyńskiego, Jadwiga. - Od kilkunastu lat, czyli od czasu, gdy w szpitalu rozpoczęliśmy opiekę medyczną nad śp. Jadwigą Kaczyńską, ja - oraz kilku moich współpracowników - mamy zaszczyt utrzymywać relacje z panem Jarosławem Kaczyńskim. Nie ograniczają się one wyłącznie do opieki medycznej - mówi gen. prof. Grzegorz Gielerak.  - Właśnie w takim kontekście należy traktować moją niedawną wizytę w domu pana premiera. Wizyta ta została kilkakrotnie opisana przez media bulwarowe. Straciłaby jednak na sensacyjności, gdyby ktokolwiek z opisujących zapytał mnie o to zdarzenie - dodaje.

Kaczyński poważnie chory

Według doniesień tabloidu "Fakt" Jarosław Kaczyński przebywa obecnie w szpitalu na ul. Szaserów. Czeka tam na wyniki badań i decyzję, czy będzie konieczna operacja jego kolana. - Zabieg operacyjny to bardzo poważna sprawa. Na pewno swoją rozległością większa niż rehabilitacja, stąd na chwilę obecną decyzja o operacji Jarosława Kaczyńskiego jest odroczona i staramy się nieinwazyjnymi metodami usprawnić kolano - kilka miesięcy temu mówił rzecznik szpitala ppłk lek. Jarosław Kowal. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że operacja będzie konieczna. Ta może wyłączyć z polityki Jarosława Kaczyńskiego na długi czas. Szpital nie komentuje obecnego stanu prezesa PiS. Jego współpracownicy liczą zaś na szybki powrót do zdrowia.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Oficjalnie: Z Kaczyńskim jest źle. Spotkania odwołane
  2. Kaczyński zniknie z polityki? Nieunikniona konsekwencja operacji
  3. Tusk opublikował zdjęcie z 1982 roku! Kaczyński wściekły, ale taka jest prawda
Następny artykuł