Pokłosie afery taśmowej. Gawłowski przygotował Kaczyńskiemu "poradnik więzienny"

Pokłosie afery taśmowej. Gawłowski przygotował Kaczyńskiemu "poradnik więzienny"

Jarosław Kaczyński znalazł się w centrum gigantycznych kontrowersji z powodu głośnej afery taśmowej. Wielu komentujących sprawę obserwatorów życia politycznego twierdzi, że przez treść ujawnionych nagrań prezes PiS może wkrótce trafić do aresztu. Z tego powodu Stanisław Gawłowski przygotował dla niego osobliwy "poradnik".

Jarosław Kaczyński znalazł się w kryzysowej sytuacji ze względu na ujawnioną przez "Wyborczą" treść wykonanych w tajemnicy nagrań. Kontrowersyjna sprawa związana z inwestycjami spółki Srebrna może ściągnąć na posła gigantyczne kłopoty. Wielu komentatorów twierdzi nawet, że gdy sprawą zajmie się ewentualnie prokuratura, prezes Prawa i Sprawiedliwości może trafić do aresztu.

Jarosław Kaczyński trafi za kratki? Gawłowski napisał dla niego "poradnik"

Z tego powodu specjalny "poradnik" przygotował dla niego Stanisław Gawłowski. Przypomnijmy, że działacz Platformy Obywatelskiej spędził w areszcie ponad trzy miesiące z powodu oskarżeń o charakterze korupcyjnym. Jakie rady dał Kaczyńskiemu polityczny oponent? - Gdy po Pana przyjdą, to proszę pamiętać: szczoteczka do zębów, ciepłe ubranie, trochę pieniędzy (kredytu z żadnego banku na telefon się nie uzyska!). Dobra książka i można jechać! Wszystkie dni, tygodnie, miesiące będą wyglądać tak samo. Tym bardziej będzie pan musiał adoptować się do miejsca i sytuacji, w jakiej się znalazł. Wszystko, co ważne, dzieje się w głowie. Pozytywne myślenie, szukanie tych nielicznych chwil, które przynoszą uśmiech na twarzy. To najważniejsze, co można zrobić samemu dla siebie - napisał Gawłowski na swym koncie na Facebooku w bardzo długim poście. - Jednocześnie przekona się pan, że to jest niezwykle trudne. Otoczenie kompletnie niesprzyjające, kraty, druty, stoły, dźwięk prętów z metalu, w które uderza drewnianym młotkiem strażnik więzienny sprawdzając, czy nie szykuje się pan do ucieczki. (...) Do tego trzeba się przyzwyczaić. Najtrudniejsze zadanie przed panem, to poradzić sobie z własnymi myślami - dodał działacz. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Gawłowski o życiu w areszcie

Ostatecznie polityk dodał także, iż Kaczyński powinien mieć "życzliwych ludzi na zewnątrz", ćwiczyć oraz zachowywać pokorę. Poza tym poradził, aby się modlił, postarał się o dolną pryczę, a także dużo czytał i na bieżąco starał się utrzymać porządek. - Nikogo nie wolno traktować z góry. Żadnego ustawiania ludzi po kątach. (...) Już nie będzie wielkiego Jarosława. Nie będzie doradców i usłużnych. A też nie w każdą niedzielę zostanie Pan doprowadzony do kaplicy na mszę świętą. Będzie Pan musiał czekać na swoją kolej. Tutaj każdy jest równy innym osadzonym. (...) Dzielę się za darmo z Tobą panie Jarku moimi doświadczeniami, bo zyskałem je dzięki Pana zabiegom. To taka forma podziękowania - zakończył "poradnik" Gawłowski.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Omenaa Mensah jeździ samochodem za 700 tysięcy?! To PIĘKNE i luksusowe auto
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  3. Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach
  4. Katarzyna Dowbor pokazała swoją 85-letnią mamę. Wygląda jak milion dolarów
  5. Robert Biedroń z partnerem jest prawie 17 lat. Kim jest Krzysztof Śmiszek?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News