Prokurator powiesił w swoim biurze fotomontaż z Kaczyńskim. Służby wkroczyły do akcji

Prokurator powiesił w swoim biurze fotomontaż z Kaczyńskim. Służby wkroczyły do akcji

Jarosław Kaczyński był bohaterem fotomontażu, jaki zawisł w biurze poznańskiego prokuratora. Służby właśnie się nim zainteresowały i będzie miał przez to spore kłopoty. To nie pierwszy raz, kiedy media o nim mówią.

Jarosław Kaczyński nie raz był obiektem żartów ze strony nieprzychylnych mu osób. Są jednak pewne granice, których nie powinno się przekraczać, a szczególnie, kiedy pełni się tak ważną funkcję, jaka jest prokurator.

Jarosław Kaczyński na hitlerowskiej fladze

Prokurator Krzysztof Lisiecki związany jest z pewnym incydentem. W jego biurze w Poznaniu zawisł portret przedstawiający prezesa Prawa i Sprawiedliwości wpisanego w nazistowską flagę zamiast swastyki. Trzymał go człowiek ubrany w mundur NSDAP. Śledczy przeszukali już cały gabinet i zabezpieczyli wszelkie dowody oraz nośnik danych, które teraz trafią do analizy. Prokurator został również zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków do wyjaśnienia sprawy. Jego sprawa będzie rozpatrywana pod kątem propagowania nazizmu.

Rok temu również było o nim głośno

To nie pierwszy raz, kiedy jest głośno o tym prokuratorze. Rok temu wdał się w spór ze swoimi przełożonymi. Bronił on kobiety, która zabiła kilkanaście szczeniąt i została skazana na więzienie. Prokurator, wbrew temu, co uważali jego szefowie, mówił, że to za wysoka kara i walczył o jej obniżenie. Przełożeni chcieliby jak najostrzejszych kar za takie przestępstwa. Lisiecki się z tym nie zgadzał. "Gazeta Wyborcza" przypomniała: - Lisiecki uważał wyrok za zbyt surowy, napisał apelację na korzyść skazanej, a potem wbrew służbowemu poleceniu podtrzymał ją przed sądem. Ta niesubordynacja skończyła się dla prokuratora postępowaniem dyscyplinarnym - czytamy w dzienniku. Źródło: Fakt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News