Jarosław Kaczyński pod ostrzałem! Oskarżają go o FAŁSZOWANIE historii
Wiadomości Pikio - 17 Lipca 2018

Jarosław Kaczyński pod ostrzałem! Oskarżają go o FAŁSZOWANIE historii

Jarosław Kaczyński znów pod ostrzałem. Tym razem atak na prezesa partii rządzącej zainicjowali posłowie opozycji. Oskarżają go o fałszowanie historii. Co tak zbulwersowało polityków w zachowaniu Kaczyńskiego?

W niedzielę w Kraśniku w województwie lubelskim odsłonięto pomnik świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego. Tragicznie zmarły prezydent przedstawiony jest w pewnej siebie pozie, z jedną nogą wykonującą krok naprzód. Na odsłonięciu nowego pomnika nie mogło być prezesa PiS. Jarosław Kaczyński wciąż boryka się z problemami zdrowotnymi i osłabieniem po pobycie w szpitalu. Nieobecny na uroczystości był również prezydent Andrzej Duda. Obydwaj politycy przekazali listy do przeczytania w ich imieniu. Jednak słowa Jarosława były szczególnie zaskakujące i wstrząsnęły politykami opozycji.

Jarosław Kaczyński oskarżany! "Fałszuje Pan historię"

Prezes PiS dużą część odczytanego w niedzielę listu poświęcił dokonaniom swojego brata. - Dzisiejszym odsłonięciem pomnika prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego nie tylko honorujemy go jako człowieka, ale także oddajemy cześć jego ideom i wartościom, zawartym w jego postawie życiowej. W jego odważnej, pełnionej przez całe życie służbie ojczyzny - pisał. Jego słowa czytane były przez Szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Sasina. Początkowo piękna przemowa zaskoczyła wszystkich zebranych swoim zakończeniem - Dowodem na to, że ci, którzy osiem lat temu polegli pod Smoleńskiem są wciąż obecni w polskich sercach, bo dobrze się przysłużyli się ojczyźnie i za nią oddali życie - pisał Jarosław Kaczyński. Właśnie tego fragmentu nie mogli mu odpuścić posłowie opozycji. Lider Zjednoczonej Prawicy mówi o "poległych", którzy oddali życie za ojczyznę. Jednak patrząc obiektywnie na tę tragedię, nie możemy przyznać mu racji. - Kaczyński pisze list do uczestników odsłonięcia pomnika L.Kaczyńskiego w Kraśniku: "polegli pod Smoleńskiem". Nie, pośle Kaczyński, oni nie polegli. Fałszuje Pan historię. Polegli pod Monte Cassino, na Westerplatte etc. Pod Smoleńskiem nie było bitwy, była katastrofa lotnicza - wytknął prezesowi PiS poseł Marcin Kierwiński.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. SZOK na finale Mundialu! Wszyscy to przeoczyli, jest afera
  2. Sejm podliczył, ile kosztował protest niepełnosprawnych. Wyborcy PiS dostali furii
  3. Zaskoczenie na Mundialu! Delfin upokorzył Jackowskiego, kompromitacja polskiego jasnowidza
  4. Kłamstwa na temat twojego psa, w które wierzysz. Możesz go krzywdzić
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
jk_urodzinki100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News