To zniszczy Kaczyńskiego? Ujawniono szokujące fakty

To zniszczy Kaczyńskiego? Ujawniono szokujące fakty

Dzięki przeczytaniu lektury oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego można poznać niezwykle ciekawe informacje na temat finansów szefa partii rządzącej. Jest zaskoczenie. Właśnie ujawniono szokujące fakty dotyczące procesu przechodzenia Kaczyńskiego na emeryturę, które mogą go pogrążyć w oczach wyborców.

Kaczyński skorzystał z możliwości i wziął pieniądze

Jest to związane z tym, że poseł - może wystąpić o odprawę, mimo że cały czas normalnie pobiera uposażenie i dietę, a w dodatku zaczyna dostawać emeryturę  - czytamy na łamach "Rzeczpospolitej". Jak właśnie ujawniono, prezes PiS w związku z przejściem na emeryturę otrzymał 30 tysięcy złotych odprawy. W polskiej debacie publicznej często podnoszone są głosy, iż najważniejsze osoby w państwie zarabiają zbyt mało. Biorąc pod uwagę, że zarobki premiera czy prezydenta oscylują w granicach kilkunastu tysięcy złotych na rękę, to porównując je z wypłatami, jakie otrzymują prezesi dużych spółek nie brzmi to imponująco.

Polityka to nie biznes

Część internautów jednak uważa, że piastowanie najwyższych stanowisk państwowych to zaszczyt związany ze służbą społeczeństwu i to powinien być priorytet dla polityka, a nie zarabianie wielkich pieniędzy. Z lektury oświadczenia majątkowego prezesa PiS wynika, że Jarosław Kaczyński nie ma powodów do narzekania. Polityk w samym tylko 2016 roku zarobił łącznie około 217 tysięcy złotych? Co składa się na taką kwotę? Uposażenie w wysokości 147 tys. zł., dieta poselska w kwocie 32 tys. zł oraz emerytura z Zakładu Ubezpieczeń społecznych w wymiarze 38 tys. zł.
Proponowane linki:
  1. Przerażające. Zemsta zza grobu Andrzeja Łapickiego
  2. Watykan: właśnie ujawniono listę homoseksualnych księży. Ma 1200 stron!
  3. Sulechów: Policja bezwzględna. Zatrzymany radny to człowiek Rydzyka
Źródło: m.superbiz.se.pl Następny artykuł