Poseł rządu PiS nie wytrzymał. "Kaczyński jest DYKTATOREM"

Poseł rządu PiS nie wytrzymał. "Kaczyński jest DYKTATOREM" Źródło: Fot. Wikipedia

Jarosław Kaczyński jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków - część wyborców go kocha, część nienawidzi. Jeden z posłów rządu PiS zaskoczył jednak właśnie obie te grupy, stwierdzając otwarcie, że... prezes ugrupowania rządzącego jest dyktatorem.

Tadeusz Cymański udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej" zadziwiającego wywiadu. Polityk odniósł się między innymi do tezy, według której Kaczyński ma rządzić Polską niepodzielnie niczym dyktator.

Jarosław Kaczyński dyktatorem?

- Kiedyś mówiłem, że nie mogę w PiS wytrzymać, że ten zamordyzm, ta dyktatura. Mówiłem też, że gdyby PiS prowadził politykę, o której marzyłem, politykę socjalną, wspierającą biednych, to mógłbym się na wszystko zgodzić. (...) Wtedy PiS jej nie prowadził, a teraz tak - rozpoczął działacz. - A co do dyktatury… To jeśli dyktator to ten, który dyktuje albo ma ogromny wpływ, to tak - Jarosław Kaczyński jest dyktatorem - stwierdził Cymański.

Przyszłość koalicji PO-Nowoczesna

Co ciekawe, polityk odniósł się także do ewentualnego powrotu opozycji do władzy. Jak go skomentował? - Mają wrócić platformersi z Nowoczesną z Wilanowa i znowu ludzie mają klepać biedę. (...) To są mocne słowa, ale na portfelu rodzina się kończy. Kiedyś usłyszałem od jednego człowieka: niech nawet diabeł rządzi, byle dobrze było. Miarą demokracji w państwie nie jest to, czy jakiś przywódca jest miękki czy twardy, tylko czy rodzina jest zaopiekowana - powiedział stanowczo Cymański.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poseł Gawłowski z PO zatrzymany! Poniżył CBA i PiS jedną decyzją
  2. Bunt w PiS! Zaufany człowiek Kaczyńskiego wbija mu nóż w plecy
  3. Będzie zmiana konstytucji! Oto szczegóły
Następny artykuł