Jest dowód wypłaty 50 tys. z "taśm Kaczyńskiego"

Jest dowód wypłaty 50 tys. z "taśm Kaczyńskiego"

Jarosław Kaczyński nie ma łatwo. "Serial" z budową wieżowca marzeń PiS przy ulicy Srebrnej trwa w najlepsze. "Gazeta Wyborcza" opublikowała kolejny materiał w tej sprawie, ujawniając dowód wpłaty 50 tys. zł austriackiego inwestora Geralda Birgfellnera na poczet inwestycji. To jeden z ważniejszych dowodów w śledztwie przeciwko Kaczyńskiemu.

Jarosław Kaczyński na nagłówkach "Gazety Wyborczej". Dziennik nie odpuszcza w sprawie Srebrnej - spółki powiązanej z prezesem PiS, która chciała wybudować 190-metrowy biurowiec w centrum miasta.

Jarosław Kaczyński znów w materiale "Wyborczej". Inwestor udowadnia, że wpłacił 50 tys. zł na poczet inwestycji

Po miesiącach starań spółka odpuściła jednak budowę wieżowca, uzależniając inwestycję od zwycięstwa politycznego PiS w Warszawie. Na poczet inwestycji poczyniono jednak wstępne, niemałe wydatki. Dziś "Wyborcza" publikuje dowód wpłaty austriackiego inwestora, Geralda Birgfellnera. Biznesmen miał przekazać w centrali PiS 50 tys. zł jako "zapłatę za podpis księdza". Oryginał jest dowodem w śledztwie. Media przytaczają dziś wypowiedź Austriaka, który zeznawał w tej sprawie przed prokuraturą. Zawiadomienie w sprawie możliwego popełnienia przestępstwa przez Kaczyńskiego złożył pełnomocnik Birgfellnera, Roman Giertych.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Jarosław Kaczyński powiedział mi, że zanim ten ksiądz podpisze, to trzeba mu zapłacić. Chodzi o pana Rafała Sawicza. Zapytałem Jarosława Kaczyńskiego, ile musimy mu zapłacić, a on odpowiedział, że prawdopodobnie 100 tys. zł. Powiedziałem, że nie mam takich pieniędzy i muszę je wyłożyć z własnej kieszeni, i mogę zebrać 50 tys., a resztę zapłacimy mu, jak dostaniemy kredyt – czytamy wypowiedź Birgfellnera, przytaczaną przez Natemat.pl. Austriak miał wypłacić wskazane pieniądze, które przywiózł do "centrali PiS" na ulicę Nowogrodzką. Później trafiły one do "księdza z Gdańska" . Biznesmen przekonuje, że nie otrzymał należnej zapłaty za poczynione wstępne wydatki na inwestycję. Rozważa wejście na drogę sądową. Decyzję uzależnia od decyzji prokuratury zajmującej się sprawą Srebrnej. screen Twitter.comZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie mieszka Paweł Domagała ze sławną żoną? Ich decyzja zaskoczyła wszystkich
  2. Andrzej Duda martwi się o córkę Kingę? Mają z żoną ważny powód
  3. Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach
  4. Maciej Musiał ucina plotki. Nie ma romansu z Kingą Dudą
  5. Andrzej Duda nagle się zmieni? Nie dajcie się nabrać
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Gazeta Wyborcza Następny artykuł