Brejza ujawnia "układ zamknięty" wokół Kaczyńskiego. Opublikował nieznane dokumenty

Brejza ujawnia "układ zamknięty" wokół Kaczyńskiego. Opublikował nieznane dokumenty

Jarosław Kaczyński wciąż musi sobie radzić z nowymi zarzutami dotyczącymi jego działalności biznesowej. Co chwila pojawiają się nowe dokumenty, które obciążają byłego premiera nowymi dowodami. Niektóre z nich są wyjątkowo ciekawe.

Jarosław Kaczyński starał się ukryć to, czym zajmuje się poza pracą w Sejmie, jednak dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do nagrań, które powodują wiele nieścisłości dotyczących jego działalności. Afera trwa już od kilku tygodni i nieustannie wywołuje wielkie kontrowersje, zwłaszcza w sytuacji, gdy wciąż pojawiają się nowe dowody. Ostatni z nich może spowodować jeszcze większe zamieszanie, bowiem pojawiają się pewne nieścisłości. Chodzi o nowe dokumenty dotyczące podstaw działania spółki Srebrna, z którą styczność miał Jarosław Kaczyński. Sprawiły one, że część komentujących całą aferę złapała się za głowy z niedowierzaniem. Trudno powiedzieć, czy tym razem politykowi uda się w jakikolwiek sposób wytłumaczyć to, co zostało ujawnione.

Jarosław Kaczyński – nowe dowody w sprawie spółki Srebrna

Rano ukazały się informacje o pieniądzach, które za namową Jarosława Kaczyńskiego miały trafić do księdza Rafała Sawicza. Przekazać miał je austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który także jest jedną z głównych postaci całego skandalu. Duchowny ten zasiada w radzie fundacji imienia Lecha Kaczyńskiego, która również jest zamieszana w działalność spółki Srebrna. Pewne dokumenty, które ujawnił Krzysztof Brejza, polityk Platformy Obywatelskiej, mogą wywoływać niezrozumienie. Fundacja Lecha Kaczyńskiego jest w dużym uproszczeniu właścicielem spółki. W dokumentach łatwo jednak zauważyć, że jednocześnie Srebrna jest jednym z fundatorów fundacji. Powstaje w ten sposób pewne "perpetuum mobile", jak ochrzcili to komentujący. Okazuje się, że ten sposób zarządzania spółką nie jest przypadkowy i może on przynosić korzyści obu stronom.

Jarosław Kaczyński – ukazały się kolejne tajemnice prezesa

W tej sprawie chodzi oczywiście o pieniądze, które mogłyby trafić zarówno do rąk spółki Srebrna, jak i do fundacji. Cała zależność wywołała jednak spore niezrozumienie ze strony komentujących całą aferę, bo wygląda wyjątkowo nietypowo. Współpraca na takich zasadach pomiędzy spółką a fundacją jest kolejnym niejasnym szczegółem dotyczącym tego skandalu.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Niewiele wiadomo także na temat tajemniczego księdza, który miał zasiadać w radzie fundacji imienia Lecha Kaczyńskiego. Ujawnione dokumenty pochodzą z 2017 roku, trudno jest więc określić, czy mężczyzna dalej jest zaangażowany w całą sprawę. Póki co nie udało się do niego dotrzeć. Ujawnione przez polityka Platformy Obywatelskiej szczegóły prawne dotyczące działania spółki są niezwykle interesujące, zwłaszcza że trudno jest zrozumieć takie, a nie inne jej działanie. Jedynym wytłumaczeniem są wielkie korzyści finansowe, które pojawiłyby się pod warunkiem ostatecznego powstania biurowców w samym centrum Warszawy.Najlepsze newsy dnia:

  1. SZOKUJĄCY sekret Huberta Urbańskiego! Chodzi o jego rodzinę, Polacy będą W SZOKU!
  2. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan!
  3. TVP trzymała to w tajemnicy, przełom. Wiadomości zepchnięte na boczny tor
  4. Tadeusz Rydzyk grozi. Ojciec Dyrektor wyparł się wszystkiego
  5. Poznaliśmy ranking diet opracowany przez specjalistów. Już nie musisz się martwić o szczupłą sylwetkę
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: naTemat Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu