Reklama

Rząd PiS pracuje nad dodatkiem świątecznym! Żywa gotówka dla milionów Polaków

Rząd PiS pracuje nad dodatkiem świątecznym! Żywa gotówka dla milionów Polaków Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński wraz z Radą Ministrów opracował plan świątecznego prezentu dla emerytów. Najstarsi, którzy zakończyli już życie zawodowe, otrzymają od władz dodatkowe pieniądze. Decyzja w tej sprawie już zapadła.

Reklama

Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy przeszli do kolejnej socjalnej ofensywy, której celem jest polepszenie bytu emerytów przed szczególnym okresem Świąt Bożego Narodzenia. Zjednoczona Prawica wyszła z inicjatywą obdarowania najstarszych dodatkowymi funduszami, które pomogą im przetrwać ten czas zwiększonych wydatków. Pieniądze będą w tym roku wyjątkowo przydatne, bo jak już wcześniej alarmowali eksperci, podstawowe świątecznej zakupy będą sporo droższe niż w latach poprzednich. W wypowiedziach uczestniczących w pracach polityków pojawiły się nawet konkretne sumy, które zostaną na ten cel przekazane.

O sprawie jako pierwszy poinformował "Super Express". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Prawa i Sprawiedliwości, okazjonalne świadczenie zostanie zatwierdzone w ciągu najbliższych dni.

Reklama

Jarosław Kaczyński pochyla się nad emerytami

Emerytów w Polsce jest już około 10 milionów. W porównaniu do liczby obywateli stanowią przerażająco wysoki odsetek. Niestety wielu z nich pomimo wieloletniej pracy, także w zakładach państwowych żyje na granicy ubóstwa.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Korzystając z okazji i zapewne myśląc już o przyszłych wyborach, Jarosław Kaczyński i jego ugrupowanie wpadli na pomysł pieniężnego prezentu dla emerytów, by nie musieli w te święta oszczędzać i cieszyć się tym szczególnym czasem. - To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej […] Środki na to się znajdą, los emerytów będzie poprawiony - powiedział Jarosław Kaczyński.

Wiadomo już, jakie kwoty czekają na emerytów

Początkowo mówiono, że jednorazowe 500 plus dla seniorów pojawi się na końcu obecnego lub początku przyszłego roku. Najprawdopodobniej jednak zostaną przekazane w przyszłym miesiącu. Jak przekonują politycy PiS, pieniądze na takie przedsięwzięcie znajdują się w budżecie. Ma tak być dzięki korzystnej sytuacji gospodarczej i oczywiście według oficjalnej wersji, zbawiennej polityce ekipy rządzącej. - Do tej pory pomagaliśmy rodzinom i dzieciom, a teraz z dobrej koniunktury gospodarczej powinno skorzystać 9 mln emerytów i rencistów. Specjalny dodatek dla nich to byłby wyraz solidarnego państwa; Wysokość dodatków powinna być zróżnicowana – dla osób o najniższych emeryturach (do 2,5 tys. zł) powinny wynieść 500 zł, a dla emerytów z wyższymi świadczeniami – 300 złotych - przekonuje przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Andrzej Szlachta (PiS).

Reklama


ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wyciekły sekrety PiS! Andrzej Duda będzie wściekły
  2. Zabiorą 500 plus setkom tysięcy Polaków. Możesz być następny, jeśli nie spełniasz nowych wymagań
  3. Beata Szydło gdzie mieszka? Prywatny folwark za pieniądze podatników
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
Reklama
Następny artykuł