Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy
Wiadomości Pikio - 9 Września 2015

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, został jednogłośnie wybrany Człowiekiem Roku XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy. Rywalem Kaczyńskiego do tytułu był m.in. premier Ukrainy, Arsenij Jaceniuk.

Na odbywającym się od wtorku forum ekonomicznym bierze udział ponad 3 tys. uczestników z kilkudziesięciu krajów świata, w tym najbardziej znani ekonomiści, biznesmeni, naukowcy a także działacze organizacji pozarządowych oraz głowy państw tj. Polska, Chorwacja czy Macedonia. Każdego roku jest także przyznawany tytuł "Człowieka Roku" przez Radę Programową Forum, w skład której wchodzą polscy politycy, ludzie mediów, nauki i biznesu. W tym roku główny tytuł otrzymał prezes PiS Jarosław Kaczyński, którego członkowie rady uznali za "symptom zmiany mającej nadejść po jesiennych wyborach parlamentarnych. Przyznający nagrodę Kaczyńskiemu wyjaśnili, że tym sposobem chcieli uhonorować jego dotychczasowe osiągnięcia i zasługi dla życia publicznego w Polsce. Z kolei według politycznych oponentów Prawa i Sprawiedliwości, nagroda dla prezesa tej partii to wyraźny sygnał silnego upolitycznienia się Forum Ekonomicznego w Krynicy i próba uzyskania jak najwięcej korzyści osobistych członków rady po ewentualnej wygranej PiS w październikowych wyborach parlamentarnych.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: onet
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News