Chory Kaczyński wreszcie się przyznał! Wyborcy PiS w szoku

Chory Kaczyński wreszcie się przyznał! Wyborcy PiS w szoku

Jarosław Kaczyński wziął udział w uroczystościach z okazji 70. urodzin Antoniego Macierewicza. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wygłosił z tej okazji specjalne przemówienie, które naprawdę zadziwiło wyborców. Lider partii rządzącej wygadał się bowiem i ujawnił, że ukrywa to przed Polakami.

- Nie mogę w tej chwili mówić o tym, dlaczego Antoni Macierewicz nie jest już ministrem obrony narodowej - powiedział Jarosław Kaczyński, czym wprawił w osłupienie wszystkich swoich słuchaczy. Teraz mamy pewność, że ukrywa przed Polakami prawdziwe powody odsunięcia Macierewicza od MON. Tym bardziej zdumiewający jest fakt, że prezes PiS powiedział to w momencie, w którym generalnie skupiał się na wychwalaniu Antoniego Macierewicza. Wśród pochwał i zachwytów tym bardziej dziwne wydaje się, że przestał on być ministrem obrony narodowej, skoro tak bardzo zasłużył się dla kraju.

Dlaczego Antoni Macierewicz nie jest już ministrem obrony narodowej?

- To jest człowiek, który od najmłodszych lat postawił na Polskę. Antoni od początku postawił na to, że będzie służył ojczyźnie. I to w inny sposób, niż to sobie wtedy ludzie zacni wyobrażali. (...)  Ta służba, wbrew temu, co się mówi, była służbą racjonalną. To, co charakteryzowało ją przez pół wieku, to racjonalność - wyliczał Kaczyński jego liczne zasługi. Prezes PiS zdecydował się także nawiązać między innymi do pracy byłego szefa MON w tzw. podkomisji smoleńskiej. Jego opinia na temat działań polityka okazała się naprawdę pozytywna. - Misja, która z jednej strony była wielkim, niezwykle trudnym, (bo co mamy do tej pory?), odważnym, zdeterminowanym dążeniem do prawdy, a z drugiej strony była zupełnie fundamentalna. (...) To nie minęło i sprawa stoi po dziś dzień i to właśnie dzięki Antoniemu - stwierdził otwarcie Kaczyński.

Jarosław Kaczyński szykuje zmiany?

Słowa Kaczyńskiego wydają się być wewnętrznie niespójne, jeśli spojrzymy na to, że kariera Macierewicza w MON tak szybko się zakończyła. Być może jednak, prezes PiS ma wobec niego większe zamiary. - Trzeba być niezwykle twardym, asertywnym człowiekiem, żeby rozstawać się z tym całym układem generalsko-pułkownikowskim, który tam funkcjonuje. (...) Antoni potrafił to robić - powiedział polityk. Potem padły właśnie słowa, które wstrząsnęły wszystkimi: "Ktoś zapyta, dlaczego nie jest teraz ministrem? Nie mogę w tej chwili o tym mówić". Czyżby Kaczyński szykował dla Antoniego Macierewicza nowy, wyższy urząd? A może przestał być ministrem z konkretnego, ale tajemniczego powodu?

ZOBACZ TAKŻE: Minister PiS wypowiedziała wojnę nastolatce! Poniosła sromotną klęskę

ZOBACZ TAKŻE: Rydzyk szokuje i ujawnia! Straszna choroba niszczy Kaczyńskiego

ZOBACZ TAKŻE: Emerytura dla matek! Spełniasz ten warunek? Nie musisz martwić się o starość

ZOBACZ TAKŻE: Zdjęcie wstydu. Od 40 lat skazujemy psy na gehennę i straszną śmierć

Antoni Maciereiwcz Fot. YouTube/Telewizja Republika Antoni Macierewicz Fot. Flickr/P. Tracz Antoni Macierewicz Fot. Wikimedia Commons/EU2017EE Estonian Presidency
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News