Bajeczna kariera "aniołka Kaczyńskiego". Własnie dostała państwową posadę

Bajeczna kariera "aniołka Kaczyńskiego". Własnie dostała państwową posadę Źródło: fot. wikimedia.org

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie ma naprawdę bardzo dużo na głowie. Liczne afery związane z rządem PiS wychodzą na światło dzienne, a teraz media dotarły do informacji odnośnie zawrotnej kariery jednego z "aniołków" prezesa partii.

Jarosław Kaczyński, jako prezes partii rządzącej, odpowiada za jej funkcjonowanie, a to bezpośrednio wpływa na pozycję rządu i jego postrzeganie przez obywateli. Liczne afery, które wyszły na jaw w ostatnim czasie, bez wątpienia nie działają na korzyść zarówno samego Kaczyńskiego, jak i jego polityków. Teraz do mediów trafiły informacje o jednej z tak zwanych "aniołków Kaczyńskiego". Wcześniej była jedną z radnych trójmiasta, ale teraz jej kariera znacząco się rozwinęła. O takim stanowisku marzy niejedna osoba.

Jarosław Kaczyński: spektakularna kariera "aniołka"

Określenie "aniołki Kaczyńskiego" pojawiło się już w 2011 roku, kiedy podczas wyborów PiS w swoich spotach promował grupę młodych i wykształconych członkiń. Jedna z nich to Aleksandra Janowska, która jest wieloletnią działaczką PiS. Od 2002 do 2007 roku pełniła funkcję jednej z radnych Sopotu oraz kandydowała na prezydenta tego miasta, oczywiście z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Podobnie, jak wielu innych działaczy, była związana ze SKOK-ami. Pełniła między innymi funkcję dyrektora Instytutu Stefczyka. Po zwycięskich wyborach w 2015 roku została prezesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej poprzedniczką była Teresa Kamińska, która miała wieloletnie doświadczenie na tym stanowisku.

Ostatecznie Janowska została odwołana z tej funkcji już w 2017 roku. Wedle doniesień mediów, powodem było zachowanie jej podwładnego, który pełnił funkcję prezesa spółki PSSE Media Operator. Jednak to nie przeszkodziło jej w dalszym budowaniu swojej kariery.

Aleksandra Janowska pełni w tym momencie liczne funkcje. Jest radną sejmiku pomorskiego, wiceprzewodniczącą Komisji Współpracy Międzyregionalnej i Zagranicznej oraz członkiem Komisji Budżetu i Finansów. Jednak na tym jeszcze nie koniec.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz okazuje się, że "aniołek Kaczyńskiego" został mianowany wiceprezesem zarządu ds. handlu i komunikacji w Lotos Oil. Nie da się ukryć, że może to wzbudzić wiele niepochlebnych komentarzy skierowanych w stronę Kaczyńskiego oraz PiS. Już wcześniej Polską wstrząsnęły informacje, że obecna partia rządząca osadza swoich ludzi oraz ich bliskich na bardzo lukratywnych stanowiskach. Wielu internautów już teraz skomentowało tę sytuację, a ich komentarze dalekie są od pochlebstw.

 - Wiecie co, to już jest przegięcie. Widać, że przed wyborami trzeba wszystko wydoić, dofinansować komitety pis do parlamentu UE, schować twardogłowych i wyciągnąć takie niunie, żeby pospólstwo zagłosowało. Gdzie się podziała elita pis w mediach w osobach Krystyny Pawłowicz, Tarczyński, Bogdan Rzońca, Suski, Andruszkiewicz, Kamiński, Piotrowicz, Marcin Horała, itd.? Zamknięto do wyborów? - pisze jeden z internautów.

 - Z państwowej spółki, do państwowej spółki.... Ta kobieta w życiu dnia uczciwie nie przepracowała - czytamy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Martyna Wojciechowska miała wypadek! Pokazała zdjęcia obrażeń
  2. Najważniejszy bohater Rancza ma zjawiskowo piękną żonę! To sławna aktorka!
  3. Lekarze są bezsilni. Nowy rodzaj nowotworu pojawił się w Polsce
  4. Nocne głosowanie w Sejmie! Nagle zmieniono kontrowersyjną ustawę
  5. Naprawdę mocne wypowiedzi Tuska, które wszystkim umknęły. O PiS i nowej partii

 

źródło: Wyborcza

Następny artykuł