Największy koszmar Kaczyńskiego! Prezes PiS ma nóż na gardle

Największy koszmar Kaczyńskiego! Prezes PiS ma nóż na gardle

Jarosław Kaczyński niezmiennie określany jest przez wielu obywateli jako osoba z największym wpływem na to, co dzieje się w krajowej polityce. Jak się jednak okazuje, prezes PiS jest całkowicie uzależniony od innego wpływowego Polaka, bez którego ugrupowanie rządzące może przegrać jedne z najważniejszych wyborów. O kogo chodzi?

O konflikcie między Jarosławem Kaczyńskim oraz całym Prawem i Sprawiedliwością a prezydentem Andrzejem Dudą mówi się często i głośno. Zazwyczaj jednak komentatorzy zaznaczają, iż głowa państwa jest uzależniona od szefa partii rządzącej, gdyż to on zadecyduje, czy polityk będzie miał szansę na reelekcję.

Jarosław Kaczyński jest "skazany" na Andrzeja Dudę?

Co ciekawe, sytuacja w rzeczywistości wygląda całkowicie odwrotnie. Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" żaden działacz związany z PiS poza Andrzejem Dudą nie ma szans na pokonanie Donalda Tuska w następnych wyborach prezydenckich. W starciu Duda - Tusk głosy rozkładałyby się bowiem w stosunku 50 proc. - 45 proc. Gdyby w szranki z byłym premierem z ramienia PO stanął sam Kaczyński, przegrałby 41 proc. do 50 proc. Aż 32 proc. respondentów twierdzi także, iż PiS powinien postawić w wyborach właśnie na Dudę. Następne miejsce zajął prezes partii, jednak w roli kandydata widzi go jedynie 10 proc. ankietowanych.

Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta?

Jak się więc okazuje, jeżeli Kaczyński niezmiennie chce, aby jego ugrupowanie wygrało następne wybory prezydenckie, musi postawić na obecną głowę państwa. Internauci twierdzą bezpośrednio, że ta zależność bez wątpienia nie podoba się posłowi, jednak jest na nią przysłowiowo skazany.

ZOBACZ TAKŻE: Agata Duda zmieniła się nie do poznania! To już nie ta sama kobieta

ZOBACZ TAKŻE: Załamany Kaczyński nad trumną największej damy. „Nic nie przywróci jej życia”

ZOBACZ TAKŻE: Jolanta Kwaśniewska zachwyciła Polaków! Takiej nikt jej jeszcze nie widział

ZOBACZ TAKŻE: Marta Kaczyńska tuż przed porodem przeżywa dramat. To może zaszkodzić dziecku!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News