Jarosław Kaczyński wpadł w swoje sidła? Andrzej Duda przejmuje kontrolę

Jarosław Kaczyński wpadł w swoje sidła? Andrzej Duda przejmuje kontrolę Źródło: Screen/youtube/ Fakty RMF FM

Jarosław Kaczyński zdecydowanie się przeliczył, a teraz jego plan zepsuje Andrzej Duda? Prezydentowi udało się przejąć kontrolę, jednak to nie koniec wojny na wpływy i obsadzanie stołków swoimi zaufanymi ludźmi.

Jarosław Kaczyński przez wielu postrzegany jest jako jeden z najbardziej wpływowych polityków obecnych na polskiej scenie. Panuje powszechne przekonanie, że to jego decyzje wpływają na wszystkie znaczące zmiany w polskim rządzie, teraz jednak na jaw wyszła informacja, która może ten wizerunek bezpowrotnie podkopać. 

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński mógł wpaść w swoje sidła i nieco się przeliczyć w planowaniu władzy nad TVP. Andrzej Duda podjął kroki, które zapewniły mu przejęcie kontroli, jednak czy to wystarczy, by mieć większy wpływ nad mediami narodowymi, niż prezes PiS? Rozpoczyna się wyjątkowo emocjonująca rozgrywka między czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, która może prowadzić do nieodwracalnych zmian. 

Andrzej Duda chce przejąć władzę nad Telewizją Polską

Zgodnie z doniesieniami "Gazety Wyborczej", Andrzejowi Dudzie ostatnio bardzo nie podoba się to, co dzieje się z Telewizją Polską. Chodzi przede wszystkim o to, że stacja nie pokazuje go w ten sposób, w jaki on sobie życzy i bardzo często na wizję nie trafiają materiały dotyczące podjętych przez niego inicjatyw. 

By zmienić ten stan rzeczy Andrzej Duda długo zwlekał z podpisaniem ustawy o rekompensatach, by mieć pewność, że w tym czasie zatwierdzone zostaną jego zmiany w rządzie. Tak się ostatecznie stało, a do prezesa Kurskiego dołączyli zaufani ludzie prezydenta - Marzena Paczuska oraz Piotr Pałka. W ten sposób prezydent przejął kontrolę, na tym jednak pozycyjna rozgrywka nie mogła się zakończyć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński nie daje za wygraną i robi wszystko, by utrzymać się przy sterach

Przewaga Dudy sprawiła, że Jarosław Kaczyński również musiał podjąć odpowiednie kroki, by utrzymać swojego człowieka przy władzy. Zaczęło się od niedopuszczenia do głosowania, które mogło go pozbawić kontroli nad publicystyką i informacjami. Dalej niespodziewanie nastąpiło zawieszenie Pałki w prawach członka zarządu po tym, jak zaczął się sądzić się z TVP o dyscyplinarne zwolnienie go z pracy. 

Po tym zabiegu sytuacja znowu się diametralnie zmieniła i tym razem skorzystał na tym Kurski oraz Jarosław Kaczyński. W zarządzie pozostały dwie osoby reprezentujące przeciwne interesy, lecz szala przechyla się na stronę prezesa TVP, który ostatecznie i tak ma głos decydujący. 

Andrzej Duda robi co może i usiłuje zrzucić z siebie słynny przydomek "długopisu" Kaczyńskiego, niestety prezes PiS jest czujny i dokładnie wie, jak sprowadzić go na ziemię. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat Edyty Górniak! Jej syn chce wykonywać śmiertelnie niebezpieczny zawód. Gwiazda bardzo się martwi
  2. Tragiczne wyznanie Beaty Kozidrak. Była molestowana przez znanego muzyka!
  3. TVN przekazał tragiczną informację. Nie żyje 130 osób
  4. Zaskakujące wpisy Michała Wiśniewskiego. "Tęsknię"
  5. Barbara Kurdej-Szatan się ROZWODZI?! Zaskakujące komentarze na profilu artystki
  6. Paweł Domagała przekazał radosną nowinę! Muzyk i jego fani nie kryją szczęścia

Źródło: Money

Następny artykuł