Szykuje się mocna zadyma wokół rządu PiS! Kaczyński zmienia wszystko na naszych oczach

Szykuje się mocna zadyma wokół rządu PiS! Kaczyński zmienia wszystko na naszych oczach Źródło: yt/TVP Info

Jarosław Kaczyński postanowił uhonorować jednego z najbardziej kontrowersyjnych posłów. Adam Andruszkiewicz otrzymał stanowisko wiceministra cyfryzacji, a opozycja zgłasza wątpliwości, co do jego przeszłości i kompetencji. Poseł został nazwany faszystą.

Jarosław Kaczyński kluczowe zmiany wprowadza po cichu. Opozycja jednak czuwa i na bieżąco niewygodną prawdę udostępnia. Okazuje się, że Adam Andruszkiewicz został nazwany faszystą, a zaniepokojeni posłowie zwracają uwagę na jego kompetencje. Wciąż nie wiadomo, czemu otrzymał tak znaczący awans.

Adam Andruszkiewicz wiceministrem. Czy Jarosław Kaczyński planuje przewrót w resortach?

O nim mówiło się od miesięcy. Adam Andruszkiewicz pochodził z ugrupowania Kukiz'15, później postanowił przystąpić do PiS-u. Niewygodny, bo związany z Ruchem Narodowym, poseł nie miał większego przygotowania do pracy w resorcie. W ocenie mediów jego poglądy są dalece różne od tych, które powinien reprezentować wiceminister. Pierwszą sprawą, którą się zajął, było rozliczanie się posłów z kilometrówek. Chociaż w tej kwestii nie zaproponował rewolucyjnych rozwiązań, to opozycja skorzystała z jego zaangażowania i podkreśliła brak kompetencji. Jeden z posłów poszedł jednak dalej i mężczyznę na Twitterze nazwał faszystą. - Faszysta w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wstyd! Żadne 600 milionów na PFN tego nigdy nie odrobi - napisał Jan Rostowski na swoim Twitterze. Chociaż były minister finansów nazwiska Andruszkiewicza nie wymienił, okazuje się, że jego publiczność i dalej, media, wiedzą dokładnie, że chodzi o nowego pracownika resortu cyfryzacji. Działania prezesa PiS wzbudzają od dawna wiele negatywnych emocji. Nagły awans Andruszkiewicza zirytował wyborców. Ci zauważają, że przeszłość posła stoi pod znakiem zapytania, a jego kontakty ze środowiskami narodowymi wciąż są niejednoznaczne. Wpis Rostowskiego spotkał się jednak z krytyką wielu, którzy choć w obsadzeniu nowego stanowiska widzą sprzeczności, to boją się tak ostrej wymiany zdań. - Lepszy faszysta, który faszystą nie jest niż złodziej który złodziejem jest - pojawia się pod publikacją Rostowskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Faszysta?! To zwykły głupek jest i tyle, to jest gorsze niż faszyzm! - czytamy dalej. - Taki faszysta jak z Pana liberał. Co nie zmienia faktu, iż nominacja nie wróży nic dobrego - pisze internauta. Nie wiadomo jednak, jak z decyzji o awansie Andruszkiewicza wytłumaczy się PiS. Być może to chwilowa zmiana, która w niedalekiej przyszłości zostanie zdezaktualizowana.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
  2. Kuba Wojewódzki żyje jak król! Gwiazdor ma spektakularne posiadłości
  3. Sensacyjne doniesienia z Sejmu! PiS wejdzie w koalicję z partią opozycyjną
  4. Jutro nie wychodźcie z domów! Będzie bardzo niebezpiecznie, KOSZMARNY Zeetje nadciąga
  5. Sensacyjne doniesienia z Sejmu! PiS wejdzie w koalicję z partią opozycyjną
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News