To koniec Kaczyńskiego?! Afery, sukces opozycji i utrata zaufania wyborców

To koniec Kaczyńskiego?! Afery, sukces opozycji i utrata zaufania wyborców Źródło: Screenshot z youtube.com/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński może ponieść ogromną porażkę w nadchodzących wyborach. Wszystko za sprawą coraz liczniejszych afer, które narastają wokół prezesa PiS. Eksperci wydają się być zgodni co do tego, że taka czarna passa może doprowadzić do momentu, w którym prezes będzie musiał ustąpić z piedestału polskiej polityki.

Jarosław Kaczyński w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego zostanie dosłownie zgnieciony przez konkurencję. Wskazują na to najnowszy sondaż, w którym to Koalicja Europejska zdobyła nad PiS-em przewagę, chociaż jeszcze do niedawna taka sytuacja nie miała miejsca zaistnieć. Najwyraźniej nastroje społeczeństwa wpływają afery, jakie w ostatnim czasie jedna za drugą wybuchały wokół postaci Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński będzie miał ciężki orzech do zgryzienia

Niedawno na stronie Instytutu Badań Spraw Publicznych został opublikowany sondaż, który przedstawia bardzo niekorzystną sytuację, w jakiej w ostatnim czasie znalazł się PiS. Okazuje się, że Koalicja Europejska (w skład której wchodzi PSL, SLD, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, a także Partia Zieloni) zdobyła w ostatnich czasach przewagę nad partią prezesa Kaczyńskiego. Choć zwycięstwo koalicji dotychczas wcale nie było takie pewne - w tym momencie KE ma nad PiS-em przewagę w postaci dokładnie 2,47%.

Warto także wspomnieć o pozostałych partiach, które biorą udział w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja. "Wiosna" według wspomnianego sondażu może liczyć na około 7,49% głosów, a Kukiz'15 - 5,04 proc. Reszta startujących najprawdopodobniej nie uzyska niezbędnego minimum. Próg wyborczy nie zostanie przekroczony między innymi przez "Konfederację Korwin Braun Liroy i Narodowcy", o której to szczególnie głośno jest w Internecie. W tym ich poparcie oscyluje w granicach 4%.

Dlaczego PiS w sondażach lawinowo traci głosy?

Wielu ekspertów uważa, że obecna sytuacja PiS spowodowana jest głównie przez ostatnie afery taśmowe skoncentrowane wokół Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o rozmowy, które prezes odbył z biznesmenem Geraldem Birgfellnerem w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Austriak miał doprowadzić do skutku projekt związany z wybudowaniem dwóch wieżowców przy ul. Srebrnej. Szacuje się, że wartość całej inwestycji wynosić miała około 1,3 mld złotych.

W związku z całą sprawą spółki "Srebrna" wyszły na jaw plany, jakie prezes Jarosław Kaczyński miał w związku z ostatnimi wyborami samorządowymi, które to PiS bardzo chciał wygrać. Zwycięstwo w Warszawie umożliwiłoby uzyskanie niezbędnych dokumentów, które potrzebne były, aby rozpocząć budowę "Srebrna Towers".

Ostatecznie w trakcie kampanii samorządowej Jan Śpiewak nagłośnił całą sprawę związaną ze spółką, co całkowicie pokrzyżowało plany Jarosława Kaczyńskiego, który latem postanowił wycofać się z budowy - jednocześnie zostawiając austriackiego biznesmena "na lodzie".

Co najciekawsze - austriacki inwestor nigdy nie otrzymał zapłaty za swoją pracę, którą wykonał, aby projekt wstępnie został przygotowany do realizacji. Cała rozmowa biznesmena z prezesem PiS została przez niego nagrana. Słychać tam, jak Jarosław Kaczyński odmawia mu wypłacenia należnego wynagrodzenia i proponuje, aby ten dochodził swoich praw na drodze sądowej. Biznesmen ostatecznie złożył odpowiednie zawiadomienie do prokuratury oraz skorzystał z usług Romana Giertycha, który wyrósł na jednego z najbardziej znienawidzonych przez posłów PiS przeciwników partii.

To właśnie ta afera w głównej mierze wpłynęła na zaufanie wyborców do obecnego rządu, co widać gołym okiem we wspomnianym sondażu. Jaki będzie ostateczny wynik głosowania? Okaże się już w maju.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Polska Miss została zamordowana! Stalker zasztyletował ją w biały dzień!
  2. Dzieli ich 27 lat, łączy gorąca miłość! Piękna polska aktorka poślubiła starszego mężczyznę wbrew wszystkiemu i wszystkim!
  3. Jak mieszka Krzysztof Jackowski? Luksusy jakich mało
  4. Kilka nowotworów w rodzinie, straszna choroba. Dramat gwiazdy Polsatu
  5. Justyna Żyła dziś w TzG odpali petardę! Zostanie faworytką programu

Źródło: NaTemat

Następny artykuł