Jarosław Kaczyński boi się kolejnej afery taśmowej? W tle ogromna łapówka

Jarosław Kaczyński boi się kolejnej afery taśmowej? W tle ogromna łapówka Źródło: youtube.com/PrawicoweWiadomości

Jarosław Kaczyński musi mierzyć się prawdopodobnie z największymi problemami politycznymi dotyczącymi jego osoby. Kolejne publikacje Gazety Wyborczej uderzają w lidera PiS. Prezes rządzącego ugrupowania może bać się upublicznienia kolejnych taśm, ponieważ grożą one ujawnieniem afery łapówkarskiej.

Jarosław Kaczyński znajduje się w ostatnim czasie w centrum zainteresowania ze względu na taśmy, których kolejne części są sukcesywnie nagłaśniane przez Gazetę Wyborczą. Okazuje się, że najgorsze może być dopiero przed liderem Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko za sprawą potężnych pieniędzy, które miały być wręczone w tajemniczej kopercie. Jeśli istnieją zapisy rozmów dotyczące wręczenia tej swoistej łapówki, to mogą stać się nieprawdopodobnym ciosem zadanym w całą karierę polityczną Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński boi się kolejnych taśm? Mogą dotyczyć wielotysięcznej łapówki

Zeznania austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera coraz bardziej pogrążają prezesa PiS. Największym ciosem, jaki do tej pory wyprowadził jest stwierdzenie, że Kaczyński namawiał go do przekazania pieniędzy dla księdza Rafała Sawicza. Wszystko dotyczy podpisu duchownego na uchwale dotyczącej budowy wieżowców K-Tower, który musiał się na niej znaleźć ze względu na pełnioną przez niego funkcję. Austriak w swoich zeznaniach zaznaczył, że Jarosław Kaczyński powiedział mu, aby zapłacił księdzu 100 tysięcy złotych. Biznesmenowi udało się zebrać połowę kwoty, którą osobiście dostarczył do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. - Zaniosłem kopertę z pieniędzmi na Nowogrodzką, nie pamiętam dokładnie komu przekazałem kopertę z pieniędzmi, ale przypominam sobie, że Jarosław Kaczyński tę kopertę miał w ręku - powiedział Birgfellner cytowany przez GW. Tak poważne stwierdzenia odbiły się szerokim echem, a wszyscy czekają, jak odniesie się do nich Jarosław Kaczyński. Jednak największym problemem polityka jest obecnie potencjalne istnienie nagrania, na którym została uwieczniona rzekoma propozycja łapówki.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Do tej pory wszystkie opisywane przez GW rewelacje znajdowały odzwierciedlenie na nagraniach. Wielu obserwatorów życia politycznego podkreśla, że Austriak reprezentowany przez Romana Giertycha nie przedstawiałby tak poważnych oskarżeń, gdyby nie miał na nie dowodów. - Mija 30 godzin od ujawnienia informacji o kopercie JK. Nie ma kategorycznego zaprzeczenia. Ani zapowiedzi pozwu. Ani zawiadomienia o fałszywych zeznaniach. A wszystko dlatego, że boją się, iż może istnieć nagranie - napisał na Twitterze poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej. W takim obliczu Jarosław Kaczyński może stanąć przed koniecznością złożenia oficjalnych wyjaśnień. W obliczu kolejnych doniesień, może się okazać, że rewolucja polityczna zapowiadana przez GW może się ziścić. ZOBACZ TAKŻE
  1. Córka Wojciecha Jaruzelskiego miała ROMANS z Bogusławem Lindą?! Szokujące wyznanie dziennikarki
  2. Kim jest partner Roberta Biedronia? Są ze sobą już 17 lat!
  3. Szczere wyznanie gwiazdora TVN zaskoczyło fanów. „Jestem znanym alkoholikiem” 
  4. Służby ostrzegają. Nagła zmiana pogody przyniesie groźne rezultaty 
  5. Nie żyje światowej sławy aktor. Zabił go nowotwór 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Twitter Następny artykuł