Właśnie ujawniono, kto odpowiada za "ośmiornicę śmieciową". Rząd PiS zamarł

Właśnie ujawniono, kto odpowiada za "ośmiornicę śmieciową". Rząd PiS zamarł Źródło: fot. flickr.com

Jarosław Kaczyński w ostatnich tygodniach ma naprawdę sporo na głowie. Wszystko przez afery, które zasypały PiS niczym lawina. Tym razem przyszła pora na "ośmiornicę śmieciową", która pogrąża kolejne osoby powiązane z partią.

Jarosław Kaczyński, jako prezes partii rządzącej, odpowiada za jej sprawne funkcjonowanie. To doprowadza do sytuacji, w której, jeżeli na jaw wyjdzie jakakolwiek afera związana z jego politykami, odbija się ona przede wszystkim na nim i jego reputacji. W ostatnich dniach szczególną popularnością cieszą się tak zwane "taśmy Kaczyńskiego", jednak nie oznacza to, że jest to jedyna afera związana z PiS.

Jarosław Kaczyński: kolejna afera w PiS

Nie da się ukryć, że śmieci dosłownie zalewają nasz świat, a w tym również Polskę. Ludzie produkują coraz to większe ilości odpadków, w tym nierozkładającego się plastiku, co powoduje niewiarygodne wręcz szkody w przyrodzie. Jednak dla niektórych jest to sposób na nie do końca legalny zarobek. Chodzi dokładniej o Andrzeja G. i Sławomira Z., którzy zostali właśnie oskarżeni o branie udziału w tak zwanej "śmieciowej ośmiornicy". Obaj mężczyźni byli związani z PiS, gdzie Andrzej G. był prezydentem Bogatyni i przez wiele lat reprezentował partię Kaczyńskiego, a Sławomir Z. jest szefem zgorzeleckich struktur partii rządzącej, który dodatkowo, według mediów, bardzo blisko współpracował z wiceminister edukacji Marzeną Machałek. Jednak o co tak naprawdę chodzi w całej tej aferze? Mianowicie o sprowadzanie z Niemiec odpadów i składowanie ich na terenie naszego kraju. Dodatkowo wedle ustaleń mediów, Andrzej G. fałszował dokumentację zamieniając odpady z niesegregowanych śmieci na biodegradowalne. Dzięki temu mogli zaniżać opłaty środowiskowe. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Brakuje słów... Śmieciowa ośmiornica działaczy PiS! Zatruwali Polskę odpadami z Niemiec. Takie są ustalenia Prokuratury Krajowej. Finansowe eldorado na gospodarce odpadami kwitło w latach 2012–2018, ale w końcu zostało ukrócone przez CBŚ - pisze dziennikarz Łukasz Szymonowicz. Dodatkowo wszyscy członkowie grupy odpowiedzialnej za tę aferę, mieli zarobić miliony na imporcie śmieci zza naszej zachodniej granicy. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia stwierdził nawet, że dla obu polityków należy skierować do aresztu na co najmniej 3 miesiące. Dotyczy to również ich dwóch współpracowników, biorących udział w tym procederze. Polacy nie kryją oburzenia informacjami, które ujrzały teraz światło dzienne. Warto przypomnieć o licznych pożarach śmieci w miesiącach letnich 2018 roku, które z pewnością były w pewien sposób związane z tą aferą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Omenaa Mensah przeszła POWAŻNĄ operację! Gwiazda ukryła to przed wszystkimi
  3. Kraśko ma ogromne powody do zmartwień. Chodzi o jego rodzinę
  4. Biedronka rozdaje pieniądze! Do zgarnięcia nawet 100 tysięcy złotych
  5. Po rozwodzie Justyna Żyła dostała majątek! Wielu jej pozazdrości
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Na Temat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News