jarosław kaczyński_po
yt/publicystykatvp
Anna Maria Guziewska - 3 Grudnia 2018

Kaczyński zamarł! Wykazali mu czarno na białym

Jarosław Kaczyński motywował swoich współpracowników do wytężonej pracy w resorcie polityki społecznej i rodzinnej. Flagowy program PiS - 500 plus - miał być dla partii przepustką do sukcesu, a dla Polaków wsparciem podczas decyzji o powiększeniu rodziny. Okazuje się jednak, że to drugie nie zadziałało.

Jarosław Kaczyński miał nadzieję, że wizja państwa wspierającego rodziny pomoże partii w wyścigu po zwycięstwo. Docierające do resortu informacje o zmianie kondycji materialnej polskich rodzin, są kluczowymi argumentami, mówiącymi o jej wielkim sukcesie. Okazuje się jednak, że Polacy na dzieci decydują się coraz rzadziej. Czy partia będzie musiała się z tego tłumaczyć?

Polacy nie chcą mieć dzieci. Czy Jarosław Kaczyński będzie kontynuował program 500 plus?

Główny Urząd Statystyczny wyraźnie zaznacza, że Polacy na dzieci decydują się wciąż rzadko. Konsekwencje ujemnego przyrostu naturalnego wynikają z rozmaitych czynników. Plastrem na ranę bezdzietnych młodych miał być program 500 plus, który materialnie miał zwabić rodziców do podjęcia decyzji o dziecku. Okazuje się, że wielkie oczekiwania wobec ewentualnej gospodarczego baby boomu, nie sprawdziły się. Od października 2017 roku do września 2018 roku w Polsce przyszło na świat jedynie 392,3 tysiąca dzieci. "Jedynie", ponieważ w tym samym okresie zmarło aż 409,9 tysiąca ludzi. W minionym roku odnotowaliśmy więc ujemny przyrost naturalny, który zdecydowanie wpływa na kondycję, obecną i przyszłą, polskiej gospodarki. Czynniki, które przyniosły te zatrważające dane, są rozmaite. Masowe emigracje po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz zmiany w świadomości młodych ludzi wpływają na późniejszą decyzję o powiększeniu rodziny. Okazuje się, że rewolucyjny program 500 plus nie zachęcił nieprzekonanych pomimo wielkiego zaangażowania w sprawy resortu polityki społecznej i rodzinnej. Ważnym wydaje się również fakt, że podczas konwencji partii, jej członkowie wyraźnie zaznaczają ogromne sukcesy, jakie towarzyszą rozwojowi programu. W ich ocenie nie tylko "spełniają marzenia" Polaków, ale i ułatwiają ich start. Nie wiadomo jednak, jak zareagują na podane statystyki GUS-u.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Robaki w jajkachBiedronka musi się tego wstydzić! Robaki w popularnych produktachCzytaj dalej
Teraz Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy będą musieli się wytłumaczyć z podjętych decyzji. Okazuje się, że wielka kampania promująca działania minister Rafalskiej, w parze z Beatą Szydło, zawiodła. Współczynnik zgonów jest najwyższy w historii Polski po 1945 roku. To ma niebagatelny wpływ na przyszłość i ekonomię państwa. Rząd, jeśli nie podejmie radykalnych kroków, będzie musiał się liczyć z ogromnymi konsekwencjami w przyszłości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Marta Kaczyńska przyłapana. Wygląda na to, że to jej ostatni raz
  2. Zabiorą 500 plus setkom tysięcy Polaków. Możesz być następny, jeśli nie spełniasz nowych wymagań
  3. Polacy mieli dostać PODWÓJNE 500 plus! Wiemy co z tego wyjdzie
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki gwiazdy to istny kosmos
  5. Ile zarabia Ewa Farna? Jej majątek to kosmos
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki politykówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News