Czego boi się Jarosław Kaczyński? Wiadomo, ile PiS wydaje na ochronę

Czego boi się Jarosław Kaczyński? Wiadomo, ile PiS wydaje na ochronę Źródło: youtube/Fakt24.pl

Jarosław Kaczyński został złapany przez fotoreporterów w otoczeniu ochroniarzy. Okazuje się, że prezes PiS jest niemal cały czas pilnie strzeżony przez sztab ochroniarski, który musi kosztować niemałe pieniądze. Wiadomo, ile dokładnie.

Jarosław Kaczyński ma powody do obaw. Choć na papierze jest "jedynie" sejmowym posłem, to w opinii wielu osób to właśnie on pociąga za sznurki w państwie, z fotela prezesa PiS. Nie dziwi więc fakt, że ma równie wielu zwolenników, co i wrogów. Przed tymi drugimi pilnuje go sztab ochroniarzy.

Jarosław Kaczyński jest pilnie strzeżony. Wiadomo, ile kosztuje to partię

Taka persona jak Jarosław Kaczyński nie może być chroniona przez byle kogo, dlatego koszty ochrony są naprawdę zawrotne. Wyszło na jaw, że partia płaci za usługi ochroniarskie prezesa rocznie około 1,6 miliona złotych. Wiadomo, że część ochrony nie pochodzi z SOP, na co może wskazywać brak umundurowania, tudzież garnituru.

Głównym ochroniarzem willi, w której urzęduje Jarosław Kaczyński, jest mężczyzna potężnej budowy. Szacuje się, że ma około 203 centymetry wzrostu. Prywatny ochroniarz nie spuszcza z oka bramy wejściowej do domu polityka i swoją aparycją skutecznie odstrasza nieproszonych gości.

Jarosław Kaczyński w pilnie strzeżonym domu na Żoliborzu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poza domem Jarosław Kaczyński korzysta głównie z państwowej ochrony. Po wyjściu z bram swojego domu wsiada w rządowe limuzyny i rusza w nich do sejmu. Warto zauważyć także, że na zdjęciach, na których uchwycono prezesa PiS, widać jego stosunek do ochroniarzy. Nie wygląda, jakby traktował ich z góry, wita ich poprzez podanie ręki.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie, nikt jej nie znalazł. Przez lata dochodziła do siebie
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Sam prezes mieszka dosyć skromnie, w swoim domu w Żoliborzu. Jego dom nie wyróżnia nic z innych znajdujących się w tej dzielnicy. Uwagę zwrócić może co najwyżej budka ochroniarska oraz wcześniej wspomniany ochroniarz, którego Fakt określił mianem "King Konga".

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Podwyżka DOPŁAT do wynagrodzeń w przyszłym roku. Wyniosą od 900 do 2000 złotych
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. Uwielbiana gwiazda zniknie z "M jak miłość"? Skończy tragicznie
  4. Chciał uratować swoje rośliny i nasypał do doniczek cynamonu. Efekt odebrał mu mowę
  5. Nie ma lepszej przekąski na Sylwestra niż domowe chipsy. Sprytny przepis sprawi, że będą smaczniejsze i bardziej chrupkie niż ze sklepu

Źródło: Fakt

Następny artykuł