Kaczyński zostanie marszałkiem seniorem? W kolejce czeka też Macierewicz

Kaczyński zostanie marszałkiem seniorem? W kolejce czeka też Macierewicz Źródło: Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński być może dostąpi pewnego zaszczytu. Prezes PiS typowany jest na marszałka seniora. Decyzja zostanie podjęta już niedługo. W kolejce do tego tytułu znajduje się również Macierewicz.

Jarosław Kaczyński być może zostanie w szczególny sposób wyróżniony podczas pierwszego posiedzenia Sejmu po wyborach. Prezes PiS typowany jest do bycia marszałkiem seniorem. W kolejce do tego zaszczytu czeka również Antonii Macierewicz. Decyzja ma zapaść niedługo. 

Jarosław Kaczyński ma duże szanse 

Jarosław Kaczyński może zostać marszałkiem seniorem. Wcześniej spekulowano, że ten tytuł przypadnie Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej, która jest obecnie najstarszą posłanką. Teraz wygląda na to, że sytuacja diametralnie się zmieniła. 

Prezes PiS jest co prawda dopiero 5 w kolejności, jeżeli chodzi o najbardziej zaawansowany wiek wśród posłów, ale na ten moment jest najpoważniejszym kandydatem na to zaszczytne stanowisko. Decyzję w tej sprawie podejmie Andrzej Duda. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lista kandydatów 

Kilka dni temu rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, informował, że marszałkiem seniorem w Senacie będzie Barbara Borys-Damięcka z Koalicji Obywatelskiej, a w Sejmie funkcję tę pełnić prawdopodobnie będzie Iwona Śledzińska-Katarasińska. Jednak w obliczu kontrowersyjnej przeszłości Śledzińskiej-Katarasińskiej związanej z antysemickimi wypowiedziami, być może straci ona szansę na to stanowisko. 

Andrzej Duda ma dokonać wyboru po przejrzeniu listy najstarszych posłów. Funkcja marszałka seniora wiąże się z tym, że osoba, na którą zdecyduje się prezydent, będzie miała zaszczyt poprowadzić pierwsze po wyborach obrady Sejmu, które zaplanowane są na 12 listopada. 

Wśród kandydatów oprócz wyżej wymienionej posłanki KO, są również Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji (77 lat), Dariusz Rosati (73 lata), Antoni Macierewicz (71 lat) i Jarosław Kaczyński, który niedawno obchodził 70. urodziny. 

Jak zaznacza prezydencki minister Krzysztof Szczerski, kryterium wiekowe nie będzie kluczowe. Co w naturalny sposób odebrane zostało jako zapowiedź nominacji dla Jarosława Kaczyńskiego przez Andrzeja Dudę.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiedzieli, że ich dziecko urodzi się poważnie chore. Gdy tylko je zobaczyli, odjęło im mowę
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

Szczerski twierdzi, że zamysłem prezydenta jest to, żeby pierwsze obrady poprowadziła osoba, która jest postacią symboliczną dla historii naszego kraju i która personifikuje walkę naszego narodu o wolność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hojna waloryzacja zagrożona. 7 mln emerytów ma OGROMNY problem
  2. Syn znanego aktora TVP zmarł na jego rękach. On i jego rodzina bardzo to przeżyli
  3. Usiadła przy grobie 4-letniego synka trzy lata po jego śmierci. Spostrzegła co zaczyna się dziać, aż zadygotała ze wzruszenia
  4. Kot nagle zaczął szczekać. Potem zrobił rzecz jakiej świat nie widział, jak odkrył, że jest nagrywany
  5. Kamera wszystko rejestrowała. Mama wyszła zostawiając córkę z tatą, szybko włożył różowe szorty i zaczęło się dziać

Źródło: TOK FM

Następny artykuł