Jarosław Kaczyński był nią zachwycony
Facebook.com pisorgpl
Monika Majko - 22 Lipca 2020

Kaczyński szalał za nią w młodości, zachwycał jej urodą. Dzisiaj są po przeciwnych stronach barykady

Jarosław Kaczyński był zachwycony jej wyjątkową urodą, wspólnie spędzali w młodości sporo czasu. Dzisiaj kobieta publicznie krytykuje jego politykę, stanęli po dwóch stronach barykady.

Jarosław Kaczyński w młodości pracował w filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. To właśnie tam poznał niezwykłą kobietę, która zachwyciła go urodą i osobowością. O ich znajomości krążą legendy, jednak dzisiaj stoją po dwóch stronach politycznej barykady.

Jarosław Kaczyński poznał Jadwigę Staniszkis podczas pracy na Uniwersytecie Warszawskim

Szef partii Prawo i Sprawiedliwość jako młody wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego pracował w filii w Białymstoku. Tam prowadził zajęcia ze studentami, tak samo jak wybitna profesor Jadwiga Staniszkis. Polityk ciepło wspomina kobietę m.in. na łamach swojej książki pt. "Porozumienie przeciw monowładzy".

- Była bardzo piękną kobietą. Chętnie rozmawiała na przerwach ze studentami, łatwo było ją zapamiętać - napisał Jarosław Kaczyński o Jadwidze Staniszkis.

Noworodek nie żyjeWszyscy modlili się, by przeżył. Dramat, nie żyjeCzytaj dalej

Wybitna socjolożka najpierw była wykładowczynią Kaczyńskiego w Warszawie, a później jego współpracowniczką w Białymstoku. Spędzali ze sobą dużo czasu, ciesząc się wzajemnym towarzystwem m.in. podczas obiadów.

- Pamiętam, że chciała zamawiać najtańsze potrawy, czyli kurze żołądki. Na szczęście znów zarabiałem, miałem pieniądze, więc pozwalaliśmy sobie na nieco bardziej wymyślne dania - ujawnił po latach prezes PiS.

Jarosław Kaczyński był zachwycony swoją koleżanką z Uniwersytetu Warszawskiego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PieniądzeMasz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się wyjątkowe zdjęcie słynnej profesor z młodości. Pochodzi z magazynu "Dookoła Świata", wydanego w 1958 roku. W internecie udostępnił je pisarz Mariusz Szczygieł. Użytkownicy sieci byli zachwyceni urodą kobiety, zupełnie nie dziwią się, że Jarosław Kaczyński szalał na punkcie pięknej koleżanki z pracy. Dzisiaj jednak ich relacje są napięte.

Dzisiaj grzeje:

1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Dagmara z "Królowych życia" w zalana krwią. W sieci pojawiło się zdjęcie, co się stało?

3. Tuż przed operacją Jerzy Stuhr postanowił się wyspowiadać. O powodzenie zabiegu modlił się sam papież

Choć początkowo Jadwiga Staniszkis sympatyzowała z partią PiS i wspierała działania byłego kolegi z Uniwersytetu, po latach przyznała, że myliła się w ocenie prowadzonej przez niego polityki. Profesor skierowała ostre słowa krytyki wobec obecnego szefa partii rządzącej.

- Przede wszystkim nie spodziewałam się, że Jarosław Kaczyński dopuści do takiej sytuacji. Dziś widzę, że błędnie założyłam, że inteligentny człowiek w ten sposób się nie zachowuje. Nie brnie w pułapki, pamięta, że wprowadzanie zmiany wymaga elastyczności. I szanuje wolność. Własną i innych - wyznała profesor Staniszkis w wywiadzie dla portalu Polskatimes.pl.

Obrazy Pikio
fot. Facebook.com Mariusz Szczygieł

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła straciła bardzo dużo na kłótniach z Piotrem. Fani zaczęli martwić się o jej zdrowie (FOTO)
  2. Kotlety schabowe mięciutkie jak aksamit. Dzięki trikowi Kuronia z folią, genialny przepis
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili ws. zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Miało być inaczej
  4. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca
  5. Dramat młodszej córki Marty Kaczyńskiej. Jest zdruzgotana
  6. Poszedł do dentysty, bo bolał go ząb. Lekarz spojrzał na prześwietlenie i ścięło go z nóg

MężczyznaJego zdjęcie sprzed kilkudziesięciu lat robi furorę. Dzisiaj jest jedną z najważniejszych osób w PolsceCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News