Tajemnica zdjęcia Kaczyńskiego sprzed 50 lat. Kim jest kobieta w środku?

Tajemnica zdjęcia Kaczyńskiego sprzed 50 lat. Kim jest kobieta w środku? Źródło: Facebook/Marek Skwarski

Jarosław Kaczyński jest postacią nie tylko wzbudzającą skrajne emocje, ale i niezwykle tajemniczą. Zarówno jego zwolennicy jak i przeciwnicy, są ciekawi przeszłości lidera PiS. Ostatnio do internetu wyciekło wyjątkowo interesujące zdjęcie z młodości brata zmarłego prezydenta.

Jarosław Kaczyński po wycieku tej fotografii stwierdził, że był to jedynie fotomontaż. Jednak eksperci nie pozostawiają wielu wątpliwości i stwierdzili, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że prezes PiS faktycznie znalazł się na zdjęciu. Udało się ustalić, że osoby z fotografii to jego znajomi. Ciekawość wzbudziła również postać kobiety stojącej blisko Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński zaprzecza, aby znalazł się na zaskakującym zdjęciu

Kontrowersje miał wzbudzić również fakt, że zdjęcie miało zostać wykonane chwilę przed pochodem pierwszomajowym, który był manifestacją klasy robotniczej stawianej na piedestale przez ideologie socjalistyczną. Świadczyć o tym mają czerwone kokardki, które nosili manifestanci. Biorąc pod uwagę, że bracia Kaczyńscy byli działaczami antykomunistycznej opozycji, to zdjęcie wzburzyło internautów.

- To nieprawda, że Jarosław Kaczyński chodził na pochody pierwszomajowe pod koniec lat 70. Był już wówczas działaczem opozycji antykomunistycznej. Pokazałem prezesowi to zdjęcie. On nie zna ani jednej osoby z tej fotografii. Jego zdaniem, to fotomontaż. Jego twarz została tu wmontowana - zaprzeczał Radosław Fogiel, rzecznik PiS.

Udało się ustalić kto jeszcze znajdował się na fotografii. Kim jest tajemnicza kobieta?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gazeta Wyborcza, aby potwierdzić autentyczność zdjęcia, skontaktowała się z osobami, które w latach 70' były związane ze środowiskiem akademickim w Białymstoku. Wtedy też Jarosław Kaczyński miał być pracownikiem naukowym w podlaskim. Udało się ustalić, że osoby na zdjęciu to: dr Stefan Iwanowski, dr Jerzy Mieszkowski i dr Włodzimierz Zakrzewski, których prawdopodobnie znał prezes PiS. Nikt jednak nie wiedział, kim jest kobieta w czerwonym płaszczu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
2. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno

Jednak osoby, z którymi skontaktowała się Gazeta Wyborcza, mają spore wątpliwości, co do autentyczności zdjęcia. Jarosław Kaczyński pracował w filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, ze względu na to, że jako opozycjonista w stolicy nie był mile widziany. Pierwszy maja był zaś dniem wolnym od pracy, więc wątpliwe, aby brat Lecha Kaczyńskiego pojawił się wtedy na Podlasiu.

Tajemnica zdjęcia Kaczyńskiej sprzed 50 lat. Kim jest kobieta w środku?

źródło: facebook/Marek Skwarski

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zanim wejdzie w życie, spłać wszystko. Inaczej nowe prawo doprowadzi cię do RUINY
  2. Powiedzieli jej, że jej córka urodziła się martwa. Prawda wyszła na jaw po 30 latach, okazała się jeszcze gorsza
  3. Mężczyzna umarł 2 lata wcześniej i zostawił po sobie nietypową rzecz. Znalazł ją jego pies, reakcja zwierzaka jest niemal ludzka
  4. Tak wyrafinowanych kotletów schabowych jeszcze nigdy nie jadłeś. Zdziwisz się, jak można do niego wykorzystać ziemniaki
  5. Mąż zapatrzył się na piersi karmiącej matki, jego wściekła żona szybko zareagowała. Prawie doszło do bójki

Źródło: Onet

Następny artykuł