Ten zapis w programie PiS pominęli wszyscy. Nawet Kaczyński o nim nie powiedział

Ten zapis w programie PiS pominęli wszyscy. Nawet Kaczyński o nim nie powiedział Źródło: youtube.com/polskieradio

Jarosław Kaczyński nie zdaje sobie sprawy z tego, co zawiera program jego własnej partii? Okazuje się, że w dokumencie programowym, przygotowanym przez Prawo i Sprawiedliwość nie brakuje kontrowersyjnych zapisów. Jeden z nich zakłada pewne zmiany, które mogą wprowadzić prawdziwe, polityczne zamieszanie.

Jarosław Kaczyński chce wzmocnić urząd premiera? Zdaniem politologów, w programie PiS znajdują się dość ciekawe zapisy, które nie ujrzały światła dziennego, a nawet mogą być szkodliwe dla całego aparatu Prawa i Sprawiedliwości. A wszystko przez planowaną centralizację urzędu premiera. Ten zapis może w istocie oznaczać kilka rzeczy. Wśród prawdopodobnych scenariuszy jest nawet osłabienie kierowniczej roli Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński nie zna swojego programu? Kontrowersje po zapisach w programie

Jeden z akapitów z zapowiadanym przez PiS programie można znaleźć bardzo ciekawe stwierdzenie, które brzmi dokładnie tak:

- Kluczową kwestią reformy działania rządu jest umocnienie pozycji Prezesa Rady Ministrów, w szczególności w zakresie sprawnego pełnienia nadzoru nad poszczególnymi resortami. Koordynacja prac 50 ministerstw będzie dokonywana osobiście, poprzez komitety Rady Ministrów, a w zakresie prac legislacyjnych poprzez umocnienie roli Zespołu Programowania Prac Rządu. Dokonana zostanie także ocena obowiązującego układu resortów, zwłaszcza tych, które są właściwe dla spraw gospodarczych - możemy przeczytać w programie.

Zapis w praktyce umacnia rolę premiera do tego stopnia, że staje się on organem nadrzędnym nad ministerstwami. Taka władza może skusić kolejnego szefa rządu od uniezależnienia się od prezesa partii, a także mocniejszej pozycji w rozmowach z szefami poszczególnych resortów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaczyński zostanie premierem?

Nie da się ukryć, że tak duże zmiany w zapisach mogą sprowokować szefa PiS do objęcia stanowiska premiera. Zdaniem Zbigniewa Ziobry nie dojdzie do tego, ponieważ sam szef partii nie ma ambicji obejmowania urzędu.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN przez chorobę syna rzuciła karierę. Jest nieuleczalnie chory, dla niego poświęciła wszystko
2. Mama wtarła najstraszniejszą substancję świata w dziąsła dziecka. Nie miało szans na przeżycie

- Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem naszego obozu i architektem zwycięstwa. Byłby więc najlepszym premierem, bo najbardziej kompetentnym. Niestety, nie ma takich planów – mówi szef resortu sprawiedliwości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koniec waloryzacji emerytur. Nowy, REWOLUCYJNY sposób naliczania
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
  3. Rodzice katowali małego chłopca, zapłakany spojrzał na okno i wziął rozbieg. To było dziewiąte piętro
  4. Nie wiedziała, że tego dnia w przedszkolu zamontowali kamery. Wystarczyło 30 min nagrywania i pilnie wezwano policję
  5. TVP: Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł