Jarosław Kaczyński ma jasny plan działania. "Musimy obronić polską rodzinę przed groźną, ideologiczną ofensywą"

Jarosław Kaczyński ma jasny plan działania. "Musimy obronić polską rodzinę przed groźną, ideologiczną ofensywą" Źródło: Screen/ YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński aktywnie angażuje się w kampanię wyborczą. Jednym z ważniejszych wybranych przez niego tematów jest polska rodzina i zagrożenia, przed którymi obronić może ją zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem prezesa nie można dać wygrać "groźnej, ideologicznej ofensywie".

Jarosław Kaczyński zdecydował, że jedną z jego strategii w kampanii wyborczej będzie ukazywanie zagrożeń i przekonywanie, że tylko wybór Prawa i Sprawiedliwości może przed nimi uchronić. Jednym z najczęściej poruszanych przez prezesa tematów jest rodzina, prawidłowy jej model oraz niebezpieczeństwa, jakie na nią czyhają.

Jarosław Kaczyński ponownie o rodzinie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przemawiał we Wrocławiu na konwencji swojej partii i wypowiedział kilka stanowczych słów na temat polskiej rodziny. Ponownie poruszył ten temat - głośnym echem odbiły się jego słowa wypowiedziane w Lublinie, w których podkreślał, że słusznym modelem rodziny jest jedna kobieta i jeden mężczyzna w stałym związku oraz ich dzieci.

We Wrocławiu lider partii rządzącej niejako odpowiedział na krytykę pod adresem tych słów. Mówił, że instytucja tradycyjnej rodziny jest obecnie kwestionowana i jest to zaplanowane działanie. 

- Kwestionowane są zarówno te elementy dotyczące samej rodziny, twierdzi się, ze jest ona instytucją opresji, w szczególności w stosunku do kobiet i dzieci, kwestionowany nawet jest naturalny i oczywisty z punktu widzenia biologicznego podział (...) między dwoma płciami, między kobietami a mężczyznami - mówił prezes PiS.

Lider PiS nie ma wątpliwości. "Musimy obronić polską rodzinę"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński dał do zrozumienia, że takie myślenie nie może zwyciężyć w Polsce. A, jego zdaniem, już zaczyna się pojawiać. W tym widzi zagrożenie dla polskiej tradycyjnej rodziny.

- Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, niedostatkiem, niemożliwością uzyskiwania równych szans, ale musimy ją obronić także przed tą groźną, ideologiczną ofensywą. Ofensywą, którą podejmują także nasi polityczni przeciwnicy, jedni wprost, drudzy na zasadzie "raz tak, raz tak" (...), a trzeci przebrali się w owczą skórę, chociaż jeszcze niedawno ich zęby kłapały podczas różnego rodzaju spotkań i maszerowali pod tym sztandarem tęczowym - mówił we Wrocławiu Kaczyński.

Dodawał, że nasza cywilizacja, która opierała się na rodzinie, musi być obecnie silnie broniona. Zaznaczał, że należy dążyć, by w Polsce nie zwyciężyła ta nowa ideologia. Twierdził, że czasem jeden kraj może obronić to, czego inne nie potrafią i dodał, że były już takie przypadki w historii.

Dzisiaj grzeje: 1. Aleksandra Kwaśniewska nie wytrzymała po śmierci Woźniaka-Staraka. Słowa, które napisała Agnieszce Szulim rozrywają serca
2. Mały chłopiec zjadł kotleta kupionego w Lidlu. Umierał w męczarniach przez 8 lat

- Nawet gdyby w każdym innym miejscu, w każdy innym kraju ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może - podkreślał Jarosław Kaczyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Druhna doszczętnie zniszczyła ślub Ani. Po tym, co zrobiła jej najlepsza przyjaciółka panna młoda nie może się pozbierać
  4. Kelnerka z niechęcią i pogardą obsługiwała samotne dziecko. Chłopiec wyszedł, a ona zobaczyła, co zostawił na stole i zalała się łzami
  5. Ich córka zmarła w wieku 6 lat. 3 dni po jej śmierci rodzice dokonali w szufladzie odkrycia, przez które nie mogli przestać płakać

Źródło: Polsat News

Następny artykuł