Jarosław Kaczyński został pobity w wyborach
.
- 15 Października 2019

Wiemy, kto otrzymał największą liczbę głosów w wyborach! Niemal dwa razy więcej niż Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński może nie być do końca zadowolony ze swojego wyniku w wyborach. Mimo niekwestionowanego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości, lider partii rządzącej nie cieszył się największą popularnością wśród wyborców. Wiadomo już, kto otrzymał najwięcej głosów.

Jarosław Kaczyński to najważniejsza osoba w partii rządzącej. Na jego słowa po wygranej kampanii wyborczej czekali zarówno koledzy z partii, jak i tysiące wyborców. Jak się jednak okazuje, lider Prawa i Sprawiedliwości bynajmniej nie cieszy się największym poparciem ze wszystkich kandydatów, którzy startowali do Sejmu. Wiadomo już, czyj wynik był najwyższy.

Miłość go zniszczyła.Razem mieszkali przez ostatni rok. Kiedy Artur wziął do ręki telefon, włosy stanęły mu dębaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem, ale wcale nie jest najpopularniejszym politykiem

Tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników exit polls Jarosław Kaczyński powiedział, że "ta partia zasługuje na więcej". Mimo ewidentnego sukcesu PiS-u nie był do końca zadowolony z wyników. Według danych statystycznych, mógł też nie być do końca zadowolony z własnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiakuMyślisz nad imieniem dla dziecka? Połącz je ze znakiem zodiaku, oto najlepsze kombinacjeCzytaj dalej

Wiadomo już, kto zdobył największą liczbę głosów wyborach i wcale nie był to lider Prawa i Sprawiedliwości. Największym poparciem spośród polityków kandydujących do Sejmu cieszyła się Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej. Otrzymała aż 416 tys. głosów. Pozostali partyjni koledzy zostali za nią daleko w tyle, z Borysem Budką na drugim miejscu, który zgarnął zaledwie 99 tysięcy głosów. Mimo to jej wynik jest wyższy od liczby głosów oddanych na lidera PiS-u. Jarosław Kaczyński uzbierał bowiem niemal o 200 tys. mniej głosów. Zagłosowało na niego nieco ponad 248 tys. wyborców.

Pozostałe partie są daleko w tyle

Chociaż Jarosław Kaczyński może nie być do końca zadowolony ze swojego wyniku, zdecydowanie udało mu się pobić wyniki najbardziej popularnych kandydatów pozostałych ugrupowań, które wejdą w skład nowego Sejmu. Adrian Zandberg startujący z list Lewicy otrzymał bowiem 140 tys. głosów, Janusz Korwin-Mikke nieco ponad 60 tys., a Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL cieszył się poparciem ponad 33 tys. osób.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje 25-letnia piosenkarka. Dziś znaleziono jej ciało
2. Tata kopał grób dla swojej przedwcześnie zmarłej córki. Nagle z trumny obok usłyszał płacz

Oczywiście ze względu na specyfikę głosowania - to jest przynależność kandydatów do poszczególnych okręgów - trudno do końca zważyć wartość liczby oddanych głosów. Kandydat PiS-u startujący w bardziej liberalnym okręgu nawet mimo popularności zdobędzie o wiele mniej głosów, niż gdyby startował w mieście nastawionym pozytywnie do partii rządzącej. Sukces Małgorzaty Kidawa-Błońskiej może być jednak symptomem jakiejś zmiany w tendencjach wyborczych Polaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS już WYCOFUJE SIĘ ze swoich największych obietnic
  2. Roksanie Węgiel puściły wszystkie hamulce. 14-latka odpowiedziała Michałowi Szpakowi, zrobiło się poważnie
  3. 33-latek zgwałcił ponad 70 dzieci, najmłodsze miało tylko pół roku. Współwięźniowie zgotowali mu piekło, tylko dla osób o mocnych nerwach
  4. Niesamowite zdjęcie z nadzwyczajną kobietą. Niemożliwe jest rozróżnić, która to mama, a która córka
  5. Znaleźli mieszańca psa i wilka, spojrzeli na niego i zalali się łzami. Historia zwierzaka przybrała niespodziewany obrót spraw

ChłopiecChłopak podszedł do auta, by poprosić o pieniądze. Ale jak tylko zajrzał do środka, zalał się łzamiCzytaj dalej

źródło: dziennik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News