Ujawniła, co ją łączyło z Kaczyńskim. Wiedzieli tylko nieliczni, wszystko zrobił wspólnie z bratem

Ujawniła, co ją łączyło z Kaczyńskim. Wiedzieli tylko nieliczni, wszystko zrobił wspólnie z bratem Źródło: Piotr Molecki East News

Jarosław Kaczyński popierał jej działania całym sercem, dziś stoją po zupełnie innej stronie barykady politycznej. Mimo tego, posłanka wyznała niedawno, że trzyma za prezesa Prawa i Sprawiedliwości kciuki. Ujawniła, co łączyło ja przed laty z braćmi Kaczyńskimi, niewiele osób o tym wiedziało.

Jarosław Kaczyński zdobywał polską scenę polityczną wraz z tragicznie zmarłym bratem. Od wielu lat jest jednym z czołowych polityków, a wiele osób zapomniało już o jego początkach. Słynna posłanka ujawniła, co przed laty łączyło ją z braćmi Kaczyńskimi. Niewiele osób o tym wie. 

Jarosław Kaczyński przed laty popierał jej działania, dziś Joanna Senyszyn trzyma za niego kciuki

Ciężko uwierzyć w to, że Jarosław Kaczyński i Joanna Senyszyn mówili kiedyś jednym głosem. Obecnie słynna feministka, sojuszniczka osób LGBT+, a także antyklerykałka, niezbyt przychylnie wypowiada się o polityce, prowadzonej przez partię Prawo i Sprawiedliwość, której od lat prezesem pozostaje właśnie Jarosław Kaczyński. Okazuje się jednak, że nie zawsze tych dwoje polityków stało po różnych stronach barykady. Jest temat, który bardzo ich zbliża.

Joanna Senyszyn w 2001 roku założyła Zespół Przyjaciół Zwierząt, a do jej fundacji ochoczo przyłączyli się również Lech i Jarosław Kaczyńscy. Cała trójka polityków znana jest ze swoich działań na rzecz praw zwierząt, których los nie był i nie jest im obojętny.

 – Byliśmy całkowicie zgodni, że zwierzętom trzeba zapewnić godne warunki życia i bezbolesną śmierć, jeśli są zabijane na mięso oraz, że należy zwalczać wykorzystywanie zwierząt w celach, które nie stanowią zaspokojenia podstawowych potrzeb. Noszenie futer, występy zwierząt w cyrkach, walki byków, kogutów, psów, to niegodne rozrywki, które można i należy likwidować – powiedziała Joanna Senyszyn w rozmowie z Faktem.

Joanna Senyszyn wspiera "piątkę dla zwierząt" zapowiedzianą przez Jarosława Kaczyńskiego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W związku z niedawnym ogłoszeniem Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział wywołująca kontrowersję "piątkę dla zwierząt", Joanna Senyszyn publicznie wyraziła poparcie dla jego działań. Ustawa ma wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych i stałego trzymania zwierząt na uwięzi i określenie minimalnych wymiarów kojców. Poza tym dokument ma zapewnić wzmocnienie kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane, a także wyraźnie określić warunki uboju rytualnego, który ma być dozwolony tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jest zupełnie inaczej, niż wszyscy myśleli

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Mamy potwierdzenie, koniec obostrzeń już 19 września. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

– Poprzednie podejście się nie udało, w ostatniej chwili się PiS się wycofał pod wpływem lobby futrzarskiego i o. Tadeusza Rydzyka. Mam nadzieję, że teraz prezes się nie ugnie i będzie twardo walczył o prawa zwierząt. Przez ostatnich 5 lat tylko od jego decyzji zależało, że jakaś ustawa była uchwalana. Gdyby nie miał zamiaru doprowadzić tej ustawy do końca, drugi raz b się za nią nie zabierał. Jest zdeterminowany – uważa Senyszyn.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W "Wiadomościach" TVP znowu szykany. Nie ma końca w szczuciu na mniejszości, brak słów
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Wielka gwiazda przeżywa ogromny dramat. Kilka godzin temu zmarła jej córka
  4. Ogromny niepokój o zdrowie papieża Franciszka. Pojawiły się poważne obawy
  5. Większość Polaków używa go przynajmniej raz w tygodniu. Nie wiedzą, że jest groźną trucizną
  6. Lara Gessler podzieliła się radosną informacją i pokazała intymne zdjęcie. Na reakcję jej mamy nie trzeba było długo czekać

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News