Kaczyński zarobi w tej kadencji blisko 900 tys. złotych

Kaczyński zarobi w tej kadencji blisko 900 tys. złotych Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński razem ze swoją partią Prawo i Sprawiedliwość wygrał wybory parlamentarne. Przez najbliższe cztery lata prezes ugrupowania zarobi prawie 900 tys. złotych. Co miesiąc będzie zatem otrzymywał nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Jarosław Kaczyński świętuje zwycięstwo swojej partii w wyborach parlamentarnych. Na prezesa Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało ponad 100 tys. osób, a jego zarobki w tej kadencji mogą przyprawić niektórych o zawrót głowy. Kaczyński otrzyma nawet 900 tys. złotych. 

Jarosław Kaczyński uzyskał reelekcję dla PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ponownie zasiądzie w sejmowych ławach. Kaczyńskiego obdarzyło zaufaniem ponad 100 tys. osób. Dzięki reelekcji polityk będzie miał zapewnione życie w dostatku przez najbliższe cztery lata. Co miesiąc na jego konto będzie wpływało kilkanaście tysięcy złotych. Oprócz diety parlamentarnej oraz poselskiego uposażenia, prezes PiS otrzymuje też dużą emeryturę. 

Prezes PiS nie może narzekać na brak pieniędzy

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego, prezes PiS nie może narzekać na brak pieniędzy. Na koncie udało mu się zgromadzić ponad 60 tys. złotych, a ponadto jest też współwłaścicielem dużego domu na Żoliborzu o wartości 1,5 mln złotych. Teraz jego wpływy finansowe będą naprawdę imponujące, a poseł na pewno nie będzie musiał się obawiać o stan swojego rachunku bankowego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dieta parlamentarna i uposażenie poselskie będą co miesiąc zasilać konto prezesa PiS. Z tego tytułu polityk będzie otrzymywał prawie 12 tys. złotych. Ponadto poseł jest już na emeryturze i Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca mu 6,6 tys. złotych miesięcznie. Nawet jeżeli nie wliczymy w to waloryzacji emerytur ani żadnych dodatków funkcyjnych, Jarosław Kaczyński podczas najbliższej kadencji sejmu zarobi prawie 900 tys. zł. 

Dzisiaj grzeje: 1. Roksanie Węgiel puściły hamulce. 14-latka odpowiedziała Michałowi Szpakowi, zrobiło się poważnie
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Prezes PiS niedawno zaciągnął dość duży kredyt, ale z taką wypłatą na pewno nie będzie musiał się martwić o żadne raty. Jarosław Kaczyński nie tylko będzie żył dostatnie, ale również spokojnie odłoży sporo gotówki. Póki co polityk jednak świętuje pewne zwycięstwo swojego ugrupowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS POKONANY. Opozycja zwycięża w Senacie
  2. Zbierał grzyby, gdy w lesie trafił na opuszczony szałas. Wszedł do środka i prawie zemdlał, to go przerosło
  3. Wesele zamieniło się w nagły koszmar na żywo. Dantejskie sceny zrujnowały ślub
  4. Zabrał rodzinę do restauracji Gessler, zobaczył rachunek i oczy wyszły mu z orbit. Smak dań ocenił w poniżający dla gwiazdy TVN sposób
  5. Dumna panna młoda zamówiła weselny tort za 1200 zł. Ale jak go zobaczyła, od razu się popłakała

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News