Jarosław Kaczyński obiecał podwyżki wynagrodzeń. Burmistrz z PiS mówi jak jest rzeczywiście: nie ma pieniędzy, trzeba obcinać etaty

Jarosław Kaczyński obiecał podwyżki wynagrodzeń. Burmistrz z PiS mówi jak jest rzeczywiście: nie ma pieniędzy, trzeba obcinać etaty Źródło: youtube/Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński w trakcie konwencji partyjnych przed wyborami zapowiadał, że wzrośnie płaca minimalna. Wiele osób zacierało ręce na wyższe zarobki, ale burmistrz jednego z miast zdradził jak jest naprawdę.

Jarosław Kaczyński obiecywał gigantyczne podwyżki pensji minimalnej, a sporo osób przecierało wtedy oczy ze zdumienia. Wielu ekonomistów kręciło głową z dezaprobatą, niektórzy jednak niezwykle cieszyli się z wyższych zarobków. Okazało się, że te zmiany mocno odbiją się na budżetach samorządowych. Burmistrz reprezentujący PiS głośno powiedział całą prawdę. 

Jarosław Kaczyński obiecał podwyżki płacy minimalnej. Samorządy będą miały teraz poważny problem

Tomaszów Lubelski to jedno z miast, które boleśnie poczuje podwyżkę płacy minimalnej. Okazało się, że zabraknie pieniędzy, aby wszystkim pracownikom administracji zapewnić pensje wysokości minimalnej. Oznacza to cięcia etatów, które zostaną zredukowane do 3/4. Dzięki temu miasto zaoszczędzi tyle, ile udałoby się uzyskać przy zwolnieniu 20 pracowników.

Etaty do 3/4 będą zmniejszone aż dla 90 urzędników. Sam burmistrz, który również jest z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przyznał, że nie krytykuje decyzji Jarosława Kaczyńskiego, a wręcz uważa, że nadaje ona dobry kierunek. Jednocześnie będzie jednak będzie sporym szokiem dla budżetu miasta.

Urzędnicy przerażeni. Planowali kredyty, wydatki, teraz czują się oszukani

Głos zabrali również urzędnicy. 

- Mówi się nam, że jeszcze zyskamy, bo przecież będziemy pracować krócej. Ale obowiązków nikt nam nie odbierze. Po prostu to, co do tej pory wykonywaliśmy w osiem godzin, teraz będziemy musieli wykonać w sześć. Rzeczywiście, wielka łaska - mówił jeden z urzędników, którego obejmą zmiany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zawiedzeni czują się też wyborcy PiS z Tomaszowa Lubelskiego. Zapowiadane podwyżki sprawiły, że mieszkańcy zaczęli planować swoje wydatki. Cięcie etatów im tego niestety nie ułatwi.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Grupa nastolatków wracała ze szkoły. Nie mieli żadnych szans, 13 z nich nie żyje, liczba ofiar rośnie

- Tomaszów to miasto, w którym zdecydowana większość mieszkańców, w tym ja, głosowała na PiS. Słyszeliśmy zapowiedzi premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego o podwyżce płacy minimalnej, o tym, że od stycznia będziemy zarabiać 2600 zł, a na koniec roku 3000 zł, bo tyle ma wynosić to minimum. Ja wyliczyłam, że dostanę jakieś 400 zł podwyżki. Miałam plany, spłacam kredyt, cieszyłam się. A teraz wszystko bierze w łeb - żaliła się jedna z mieszkanek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostaniesz 37 tys. zł od rządu. Musisz tylko zdecydować się na JEDEN zakup
  2. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta
  3. Zapytał narzeczoną o gotowanie rosołu po ślubie. Zagięła go, odpowiedź zwaliła mężczyznę z nóg
  4. Takiej zimy nie widzieliśmy od PRL-u. Wszystko za sprawą wiru polarnego, wiemy, kiedy uderzy w Polskę
  5. Zobaczyła psa siostry i zamarła. Drży o życie 1,5 rocznego siostrzeńca

Źródło: Fakt

Następny artykuł