Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu wyników wyborów. Padły bardzo poważne słowa

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu wyników wyborów. Padły bardzo poważne słowa Źródło: .

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie wyborów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił skomentować wyniki swojej partii. Deklaracje i słowa byłego premiera już na zawsze przejdą do historii.

Jarosław Kaczyński ma za sobą wyjątkowo stresujący okres. Szef PiS z wielkim niepokojem śledził poparcie swojej partii w sondażach, a także zdawał się ufać tym, które dawały partii rządzącej dobry rezultat. Na nieszczęście dla Prawa i Sprawiedliwości, przedwyborcze przepowiednie sprawdziły się. W trakcie wieczora wyborczego nie brakowało komentarzy wielu polityków związanych z obozem "Dobrej Zmiany", ale centralną postacią był bez wątpienia były premier. Jego deklaracje i słowa mogą mieć kluczowe znaczenie w polskiej polityce.

Jarosław Kaczyński szykował Prawo i Sprawiedliwość do wyborów. Nie tak duży sukces partii?

Szef PiS przed wyborami zmagał się z wieloma problemami. Jednym z nich było rosnące poparcie dla Konfederacji, która odbierała obozowi rządzącemu elektorat skrajnej prawicy, a także pojawieniu się kolacji Kukiz'15-PSL, która miała być alternatywą dla PiS-u.

Innymi zagadnieniami, z którymi zmagał się Kaczyński, był wybór premiera. Mimo promowania Mateusza Morawieckiego pojawiło się wielu kandydatów. Wśród nich pojawiło chociażby nazwisko Mariusza Błaszczaka, który miał mieć poparcie Zbigniewa Ziobry.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaczyński przemawia na wiecu PiS

Były premier zaproszony na scenę postanowił przedstawić swoje zdanie na temat całej kampanii, jak też dalszej działalności Prawa i Sprawiedliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

- Przed nami 4 lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej. Musimy podtrzymać naszą wiarygodność, że to co czynimy jest odpowiedzialne. (...) Jeśli wynik sondażowy się utrzyma przed nami kolejne cztery lata rządzenia, czeka nas refleksja nad tym, co się udało, i nad tym, co spowodowało, że pewna część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości w trakcie wieczora wyborczego.

Zaznaczył również, że kolejna kadencja może być jeszcze cięższa niż poprzednia. Prezes PiS był poproszony na scenę raz jeszcze i podziękował politykom swojej partii.

- Dziękuję, to, że zdobyliśmy głosy, to zasługa wielu osób, obydwojga premierów, Morawieckiego i Szydło, ale również wielu osób, których nie mogę wymienić. Ten rok naprawdę bardzo ciężko pracował, bardzo dużo zrobił w wielu dziedzinach, także w tych, o których sądzono, że nie są naszą specjalnością. Okazało się, że to też jest nasza specjalność. Musimy pracować bardziej intensywnie, bo obawiam się, że pewna część społeczeństwa tego nie zauważyła - mówił szef PiS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyniki wyborów. PKW podało najnowsze dane. Różnice są OGROMNE
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
  3. W dniu wyborów Jackowski miał wyjątkowo przerażającą wizję. Widział, jak Kaczyński zanika, dokładnie opisał, co się z nim stanie
  4. Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne
  5. Słynna wróżka postawiła karty na przyszłość Polski po wyborach. Jej przepowiednie budzą niepokój, już niedługo ma wybuchnąć ogromny skandal

źródło: TVN 24

Następny artykuł