Bardzo mocny apel Jarosława Kaczyńskiego. "Bądźcie żołnierzami Prawa i Sprawiedliwości"

Bardzo mocny apel Jarosława Kaczyńskiego. "Bądźcie żołnierzami Prawa i Sprawiedliwości" Źródło: .

Jarosław Kaczyński apeluje do swoich wolontariuszy o to, aby nawet po wyborach nie zaprzestali walczyć o tradycyjne wartości. Mają być "żołnierzami PiS". Nie obyło się też bez gorzkich słów na temat "zakłamanej rzeczywistości", którą według niego prezentują media.

Jarosław Kaczyński wystąpił podczas spotkania wolontariuszy i sympatyków PiS. Jego wypowiedzi tradycyjnie były bardzo mocne, ale nikt nie mógł spodziewać się, że porówna nadchodzące wybory do tych z 1989 roku. Prosił, aby wolontariusze także po wyborach pozostali "żołnierzami PiS" i walczyli o tradycję, która ma być podstawą odbudowy kraju. Porównał przy tym Polską do niemieckiego landu - Bawarii.

Jarosław Kaczyński zagrzewa swoich popleczników do walki

Jarosław Kaczyński w pełni czuje powagę sytuacji - a może po ostatnim sondażu, który pokazał nieco mniejsze niż zwykle poparcie dla PiS, czuje, że potrzebuje swoich wiernych wolontariuszy bardziej niż zwykle.

- Te wybory mogą doprowadzić do tego, że sukces wyborczy z czerwca 1989 r. zostanie do końca skonsumowany przez naród, któremu się to należy - powiedział w przemówieniu. Swoim sympatykom zapowiedział, że ich walka nie skończy się na wygranych wyborach.

- Ale także chciałbym, byście byli żołnierzami Prawa i Sprawiedliwości i później, bo przed nami wielkie zadania zmiany naszego kraju pod wieloma względami - wyznał prezes PiS, dając do zrozumienia, że ma ambitne plany na dalszy rozwój Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński powtarzał też, że jego wyborcy powinni z całych sił bronić tradycyjnych wartości "bo one są fundamentem naszego trwania, ale także naszego rozwoju". Zauważył, że to nie pierwszy w historii przykład rozwoju w oparciu o tradycję.

- Bawaria była kiedyś najbiedniejszym landem Niemiec. Dzisiaj jest jednym z dwóch najbogatszych, właśnie opierała się o tradycję i jednocześnie parła do przodu - kontynuował swoje przemówienie prezes partii rządzącej. 

Na deser prezes Kaczyński zostawił sobie komentarz na temat opozycji, mediów oraz osób o poglądach odmiennych od wyborców PiS. Chociaż zastrzega, że będzie bronił prawa do odmiennych poglądów, jego uwaga na temat "zakłamanej rzeczywistości" daje dużo do myślenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok
2. 2-letnia córka zabiła swoją mamę. Kobieta konała na jej oczach

- (...) nasi rodacy - i to jest normalne w demokracji - mają różne poglądy, ale - co już jest może mniej normalne - mają także różny obraz rzeczywistości. Bo ta rzeczywistość, o której my mówimy w oparciu o fakty, o rzetelne fakty jest przez znaczną część mediów zmieniana, przekręcana, czasem o 180 stopni - podsumował Jarosław Kaczyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV w niziutkiej cenie
  2. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  3. Ujawniono szokujące fakty o śmierci siostry gwiazdora. Są wyniki testu krwi. Rodzina jest w głębokim szoku
  4. Niewyobrażalny dramat. Uwielbiana bohaterka "Przyjaciółek" straciła męża
  5. Agata Duda ma sobowtóra? Kobieta, która pojawiła się u boku prezydenta wygląda tak samo jak pierwsza dama
  6. Wnuczka z ukrycia nagrała swoją babcię. Wcześniej nikt jej nie wierzył, kiedy mówiła, jak paskudne rzeczy jej robi

źródło: onet

Następny artykuł