Lepiej usiądźcie. Dziennikarze dokopali się do tego, ile naprawdę zarabia Kaczyński

Lepiej usiądźcie. Dziennikarze dokopali się do tego, ile naprawdę zarabia Kaczyński Źródło: Screen / YouTube / TVP Info

Jarosław Kaczyński, jako prezes partii rządzącej, obiecuje wyborcom wiele. Głównym argumentem, by oddać w wyborach głos na PiS, są pieniądze. Wszelkie dodatki, 500 plus, obniżka podatku o 1 procent mogą robić wrażenie, jednak gdy porówna się to do zarobków samego prezesa, te kwoty wcale nie wyglądają już tak imponująco.

Jarosław Kaczyński słynie z obietnic wyborczych. Uważa, że najlepszym sposobem walki o głosy wyborców jest dawanie pieniędzy, stąd sztandarowy program socjalny 500 plus i inne podobne projekty, jak zerowy PIT dla młodych czy obniżka tego podatku z 18 do 17 procent. Naturalnie, każdy zastrzyk finansowy jest dla "zwykłych" Polaków cenny, jednak przy uświadomieniu sobie, ile zarabiają ci, którzy te 500 złotych oferują, wydaje się mniej imponujący.

Jarosław Kaczyński zarabia 500 plus w kilka godzin

Dziennikarze "Super Expressu" pokusili się o obliczenie, w jakim czasie Jarosław Kaczyński zarabia 500 złotych, które są tak pożądanym dodatkiem przez wyborców. Ułatwia to oświadczenie majątkowe, które poseł Prawa i Sprawiedliwości złożył.

Prezes PiS czerpie dochody z kilku źródeł. Są to dieta parlamentarna, uposażenie poselskie oraz emerytura. Jak wylicza portal Money, Jarosław Kaczyński może liczyć na roczne uposażenie w wysokości niecałych 19 tysięcy złotych, z tytuły diety parlamentarnej zarobił około 30 tysięcy złotych. Znacznie więcej dostał od ZUS - urząd przelał mu około 77 tysięcy złotych w roku.

Wychodzi więc, że Jarosław Kaczyński może liczyć na miesięczne zarobki w wysokości około 18 tysięcy złotych. Tym samym, jak obliczył "Super Express", 500 złotych poseł zarabia w trochę ponad 4 godziny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zarobki budzące wrażenie. Tusk zarabia 500 zł błyskawicznie

"Super Express" postanowił wyliczyć, ile zarobienie takiej kwoty zajmuje Donaldowi Tuskowi. Były premier pełni obecnie jeszcze funkcję szefa Rady Europejskiej i zarabia miesięcznie, wraz ze wszystkimi dodatkami, około 32,7 tysięcy euro. W przeliczeniu daje to około 140 tysięcy złotych, tym samym Tusk zarabia swoje pół tysiąca w 40 minut.

Dzisiaj grzeje: 1. Dłoń dziecka nagle zaczęła puchnąć i czernieć, ledwo uszło z życiem. Rodzice 2-latki ostrzegają: sprawdzajcie place zabaw

2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

To i tak nic w porównaniu z Robertem Lewandowskim, być może najsłynniejszym obecnie Polakiem na świecie. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski czerpie dochody nie tylko z pensji klubowej, lecz także kontraktów marketingowych. Według "Super Expressu" może liczyć nawet na 5,6 mln złotych miesięcznie, co oznacza, że swoje 500 złotych zarabia co 5 sekund.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Takiej reakcji kociej mamy nikt się nie spodziewał
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Po gęstych lokach nie ma już śladu. Natalia Kukulska zmieniła fryzurę, jest nie do poznania
  4. Orgie na plebanii, wibratory, alkohol i seksturystyka na Rodos. Tak bawią się polscy księża
  5. Koszmarne wiadomości napłynęły aż z Rosji. Nie żyje młody piłkarz, nagła i straszna śmierć

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News