Wiemy, co robił Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego. Nietypowe zachowanie

Wiemy, co robił Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego. Nietypowe zachowanie Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER

Jarosław Kaczyński wzbudził wczoraj swoją obecnością w lokalu wyborczym spore zainteresowanie, lecz mało osób wie, gdzie podziewał się w trakcie wieczoru wyborczego. Prezes PiS zdecydował się na nieco nietypowe zachowanie i wiele osób może być zaskoczonych jego brakiem obecności na scenie obok Andrzeja Dudy.

Jarosław Kaczyński nie pojawił się na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy, choć starający się o reelekcje prezydent popierany jest przez jego partię. 

Co robił Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego?

Jarosław Kaczyński, oddając głos do urny w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na warszawskim Żoliborzu, nie spodziewał się, że towarzyszyć będzie mu niecodziennie ubrany mężczyzna. Media obiegły zdjęcia, gdzie prezes PiS wrzuca do urny głos, a tuż obok niego stoi osoba, która pod przyłbicą przyczepione ma wydrukowane zdjęcie prezesa, również na koszulce twarz "Damy z łasiczką" zastąpiona została podobizną polityka oraz jego kota. Jak widać, wczorajszy dzień był pełen wrażeń nie tylko dla kandydatów na fotel prezydenta. Również Jarosław Kaczyński musiał poszukać odpoczynku od wyborczego zgiełku. Wielu wyborców Andrzeja Dudy mogło być zdziwionych nieobecnością prezesa na wiecu wyborczym, ale zdradzono, co takiego robił Jarosław Kaczyński w tym czasie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Po głosowaniu prezes wyjechał z Warszawy

Chociaż Jarosław Kaczyński pojawił się popołudniem w lokalu wyborczym, to nie zdecydował się na spędzenie wieczoru wyborczego u boku Andrzej Dudy i skierowania choćby kilku słów do jego wyborców. RMF, powołując się na wiadomości przekazane przez PAP, przekazało, że polityk wyjechał ze stolicy i udał się na Jasną Górę. To nie pierwszy raz, kiedy Jarosław Kaczyński pojawia się w tym ważnym dla wiernych miejscu.

- Z reguły Jarosław Kaczyński przyjeżdża w okolicach codziennej modlitwy Apelu Jasnogórskiego, około godz. 21:00. Podczas nabożeństwa siada jednak z boku, stąd nie jest widoczny podczas telewizyjnej i internetowej transmisji apelu - mówi cytowany przez RMF o. Michał Legan, rzecznik sanktuarium. To analogiczna sytuacja do tej sprzed dwóch tygodni.

Dzisiaj grzeje: 1. Tuż po wyborach Szumowski wydał komunikat do wszystkich Polaków. Chodzi o stan epidemii

2. Kobieta zdradziła męża z miejscowym proboszczem. Mężczyzna nie wytrzymał, sięgnął po broń

W czasie ogłaszania wyników I tury Jarosław Kaczyński również był tam obecny

Informacje o obecności prezesa PiS na Jasnej Górze w trakcie ogłaszania wyników wyborów prezydenckich zostały oficjalnie potwierdzone przez rzecznika sanktuarium. Według informacji przekazanych przez duchownego w czasie poprzedniego wieczoru wyborczego Jarosław Kaczyński także oddawał się modlitwie w murach klasztoru.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jan Tomaszewski triumfuje po zwycięstwie Andrzeja Dudy. "Dla mnie jest synem Lecha Kaczyńskiego"
  2. Jednak się potwierdziło, szykują się wielkie zmiany w sklepach. Ministerstwo przekazało ważne dla klientów informacje
  3. Kluczowa wiadomość dla milionów Polaków. Zapadła ostateczna decyzja ws. podwyżek cen, nikt nie uniknie jej rezultatu
  4. Tragedia na weselu w Wielkopolsce. Potwierdzono wieści o ponad 70 osobach
  5. Janina Ochojska nie wytrzymała. Padły bardzo mocne słowa po wynikach wyborów
  6. Nie żyje aktor, którego oglądaliśmy w ”13 posterunku”. Miał 48 lat

Źródło: RMF

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News