Jarosław Kaczyński będzie operowany. "Nie da się wtedy normalnie funkcjonować"

Jarosław Kaczyński będzie operowany. "Nie da się wtedy normalnie funkcjonować" Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński w wywiadzie z gazetą opowiada o swoim pogarszającym się stanie zdrowia. Już raz był zmuszony chodzić o kulach; teraz czeka go operacja, po której czeka go długi okres rekonwalescencji. Wiemy, co doskwiera prezesowi PiS.

Jarosław Kaczyński ma 70 lat. Prezes PiS jak na swój wiek zachowuje zaskakującą sprawność i przytomność umysłu. Ostatnio jednak na łamach "Super Expressu" uchylił rąbka tajemnicy. Jego forma sporo go kosztuje i żeby ją utrzymać, po wyborach będzie zmuszony przejść dwie poważne operacje. Zgodnie z tym co powiedział, znacząco utrudnią mu codzienne funkcjonowanie.

Jarosław Kaczyński będzie chodził o kulach

Procedury medyczne będą niezbędne ze względu na pogarszający się stan kolan prezesa partii rządzącej. 

- Muszę niestety to przeprowadzić. Po najbliższych wyborach przejdę operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Później mniej więcej rok przerwy i kolejna operacja, tym razem druga noga, która jest na szczęście w znacznie lepszym stanie - poinformował Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Super Expressem". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować. Ale jak z biegiem czasu zacznę chodzić o jednej kuli, to będzie mi łatwiej się już poruszać - dodał prezes PiS. Można więc wysunąć wniosek, że przynajmniej na jakiś czas operacje znacząco wpłyną na jego aktywność w Sejmie.

Już w zeszłym roku Jarosław Kaczyński przeżył podobną nieprzyjemną sytuację. Ze względu na infekcję bakteryjną przez jakiś czas poruszał się o kulach. Mimo to nie porzucił stanowiska pracy. Mówi, że to kwestia wytrzymałości.

- Taką mam szczęśliwie konstrukcję fizyczną. Nogi mam może nie za długie, ale mocne - powiedział w przejawie dobrego humoru Jarosław Kaczyński. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Poza komentarzami dotyczącymi stanu zdrowia prezesa PiS, w rozmowie z gazetą możemy dowiedzieć się, że Jarosław Kaczyński zdecydowanie popiera kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta. Uważa, że ten doskonale sprawdził się w swojej roli. 

- Jest świetny układ: mamy prezydenta, który się sprawdza, mamy premiera, który się aż nadto sprawdza, i idźmy dalej w ten sposób. Aha, i mamy jeszcze skromnego szefa partii, który gdzieś tam sobie pisze odpowiedzi na listy i pisma Polaków - powiedział Kaczyński. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło: wprost

Następny artykuł