Były polityk PiS uderza w prezesa. "Kaczyński szkodzi pamięci brata"

Były polityk PiS uderza w prezesa. "Kaczyński szkodzi pamięci brata"

Jarosław Kaczyński został ostro skrytykowany przez byłego partyjnego kolegę. Michał Kamiński nie szczędził gorzkich słów prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Przywołał

Jarosław Kaczyński ostatnio ma wiele powodów do świętowania. Wygrana jego partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego dobrze rokuje przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce, jednak mimo spektakularnych sukcesów, prezes PiS ma również wielu przeciwników i nierzadko znajduje się w ogniu krytyki. Teraz został zaatakowany przez byłego rzecznika prasowego jego brata.

Jarosław Kaczyński ostro skrytykowany przez Michała Kamińskiego

Michał Kamiński był gościem programu Wirtualnej Polski, gdzie dyskutował z redaktorem prowadzącym na temat ostatniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS z nieskrywanym oburzeniem zaprzeczył, jakoby jego świętej pamięci brat pił alkohol z Czesławem Kiszczakiem podczas spotkań w Magdalence. Ma to być nieprawdą, bo na archiwalnych nagraniach można zauważyć Lecha Kaczyńskiego z kieliszkiem wódki.

- Czwartego czerwca, czyli ta rocznica, którą wspominaliśmy i udział braci Kaczyńskich w tych wydarzeniach, które powtórzę,
przynosi im chlubę, a nie powinien być powodem do manipulowania historią. Bo to jest chluba dla wszystkich uczestników - powiedział Kamiński.

Były rzecznik prasowy Lecha Kaczyńskiego wypowiedział się także na temat polityki pamięci, jaką prowadzi obecny prezes PiS.

- Jarosław Kaczyński zapewne nieświadomie, ale w tym karykaturyzowaniu pamięci swojego brata, tak naprawdę tej pamięci szkodzi. Bo jest mnóstwo rzeczy, za które powinniśmy dobrze pamiętać Lecha Kaczyńskiego, który był postacią nietuzinkową - stwierdził.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michałowi Kamińskiemu nie podoba się mitologizacja Lecha Kaczyńskiego

Michał Kamiński bardzo dobrze wspomina tragicznie zmarłego prezydenta RP i nie ukrywa, że nie podoba mu się wykorzystywanie postaci Lecha Kaczyńskiego do celów politycznych. Uważa, że taka polityka partii rządzącej sprawia, że ta ważna postać jest przez to nie najlepiej postrzegana w kraju.

- Był myślę, wbrew temu, co się teraz sądzi, lepszym prezydentem niż się teraz uważa [...] mitologizowanie Lecha Kaczyńskiego tak naprawdę szkodzi jego pamięci, bo w ten sposób bardzo wielu odbiorców, nawet jeśli coś dobrego powiemy o Kaczyńskim, od razu jest widziany w kontekście śmiesznych zagrań obecnego obozu władzy - stwierdził Kamiński.

  1. Michał Szpak odleciał totalnie! Gdy wyszedł na scenę, fanom oczy wyszły z orbit. Zemdlejecie, jak to zobaczycie
  2. Co się stało Henryce Krzywonos? Legenda Solidarności schudła aż 60kg! Na jej widok pospadacie z krzeseł!
  3. Tragiczny początek niedzieli na północy Polski. Czołowe zderzenie autobusów, wielu rannych
  4. TVP ostrzega Polaków, przenigdy nie dawajcie dzieciom tego jeść. Rozwija miażdżycę, cukrzyce i liczne zaburzenia
  5. Magda Gessler bez grama makijażu wygląda jak zupełnie inna osoba. Te zdjęcia będą dużym zaskoczeniem
  6. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu