"1 mężczyzna, 1 kot, 1 willa w prezencie po komunistach". Gretkowska ostro odpowiada Kaczyńskiemu

"1 mężczyzna, 1 kot, 1 willa w prezencie po komunistach". Gretkowska ostro odpowiada Kaczyńskiemu Źródło: youtube/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński w trakcie przedwyborczej konwencji partii w Lublinie powiedział wiele słów, które jako cytaty będą nieść na sztandarach zwolennicy PiS. Oprócz obietnic, jedna wypowiedź prezesa wyjątkowo zapadła niektórym w pamięć. Znana pisarka nie pozostawiła jej bez komentarza.

Jarosław Kaczyński na konwencji przedwyborczej PiS w Lublinie opowiadał nie tylko o kwestiach gospodarczych i obietnicach kolejnych programów socjalnych, ale także o programie światopoglądowym partii. Wspomniał o ochronie życia oraz tradycyjnych wartości, mówiąc, że rodzina może się składać jedynie z kobiety, mężczyzny oraz ich dzieci. Słowa te oburzyły wiele osób. 

Jarosław Kaczyński ostro skrytykowany przez Gretkowską

Znana pisarka, Manuela Gretkowska, niejednokrotnie wypowiadała się w bardzo negatywnych słowach na temat polityki Prawa i Sprawiedliwości. Zasłynęła kontrowersyjnym zdaniem, w którym stwierdziła, że "Polacy tak lubią, dawać tej d... każdemu, kto ją posmaruje, 500 plus albo obietnicą zbawienia". Teraz odniosła się do słów o konserwatywnym programie Jarosława Kaczyńskiego.

- Jego receptą na brak demokracji jest jeszcze mniej demokracji pod szyldem demokracji. „Rodzinę widzimy tak: 1 mężczyzna, 1 kobieta i ich dzieci. Taki model jest obecnie atakowany” - wygłosił facet, żyjący w modelu 1 mężczyzna (?), 1 kot i 1 willa po rodzicach, w prezencie po komunistach - napisała Gretkowska.

Gretkowska nie kończy na tym swojego wywodu. Nie szczędzi ostrych słów na Kaczyńskiego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Manuela Gretkowska skomentowała także przejawy autorytaryzmu w przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. Zaczęła nawiązywać do polityki III Rzeszy, twierdząc, że prezes PiS tworzy w swojej rzeczywistości "wzór prawdziwego Polaka", tak jak niegdyś naziści tworzyli wzór "prawdziwego aryjczyka". Wywód skończyła deklaracją głosowania na lewicę i bardzo niewybrednymi słowami skierowanymi do Jarosława Kaczyńskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

- Wybiorę 13 października Lewicę - Frankensteina naszej sceny politycznej, [...] W tym polskim horrorze lepszy Frankenstein od PO. Chociaż rozumiem wyborców Schetyny. Każdy, kto ma szansę odebrać władzę Golumowi i jego zombi polującym na ogłupiały, dymany lud jest warty głosu - pisała wyraźnie wzburzona artystka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Niestety, nie żyje dziadek. Uratował wnuczkę z płonącego domu, poniósł bohaterską śmierć
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

Źródło: Polityczek

Następny artykuł